Поліцейські, під тортурами вимагали 10 тис.доларів

Дільничного офіцера поліції сектору превенції Білоцерківського відділу поліції арештували з альтернативою застави у 141 тис. грн.

Згідно з показаннями потерпілого, 10 листопада в його домівку в селі Макїівка Білоцерківського району Київської області увірвалися працівники правоохоронних органів та пред’явивши службові жетони почали застосовувати насилля та залякувати його притягненням до кримінальної відповідальності за зберігання наркотиків, які пообіцяли виявити в в ході обшуку, якщо чоловік не дасть їм 10 тис. доларів. Пригрозивши, поліцейські пішли.

З якийсь час з громадянином начебто зв’язався дільничний інспектор та повідомив, що йому відомо про інцидент і він може «улагодити» це питання, у разі якщо останній надасть неправомірну вигоду у розмірі 6 тис. доларів, які будуть передані вищевказаним особам. Пізніше поліцейський погодився знизити суму до 4 тис. доларів.

Зі слів чоловіка, з 13 листопада поліцейський постійно дзвонив і запитував, коли будуть гроші, які він нібито має передати начальнику оперативного відділу та його підлеглим, які увірвались до будинку.

19 листопада він приїздив до Білоцерківського відділу поліції, де його чекали двоє працівників поліції, які раніше увірвалися в його дім. Вони обшукали його у внутрішньому дворі. Потім дали пакунок з цигаркою та наказали закурити, на що останній відповів, що не палить. Пізніше дільничний пояснив, що чоловік повинен був покласти в пакунок гроші, які вони вимагають. Проте останній їх не мав.

20 листопада ввечері чоловікові начебто подзвонив працівник поліції, який вривався в його будинок, і почав погрожувати, що завтра останній день, коли потрібно передати гроші. Погрози від поліцейських, за твердженням потерпілого, надходили і вночі.

Наступного дня, хвилюючись за своє життя, він домовився з дільничним про передачу коштів на паркувальному майданчику біля ТЦ «Новус» у м. Біла Церква. Отримавши пакет із 92 200 грн (приблизно 3 500 доларів), поліцейський пішов до свого автомобіля, але в цей момент до нього підійшли співробітники СБУ, які представившись, вимагали зупинитися, проте поліпейський несподівано побіг в напрямку проїжджої частини й перетнувши її попрямував у бік приватних будинків, тримаючи в руках пакет з грошима. Співробітники СБУ наздогнали його на сусідній вулиці.

Суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одночасно визначивши заставу у  140 960 грн.

Прес-центр СБУ раніше повідомляв, що спочатку було задокументовано отримання 500 доларів хабара, а затримували поліцейського після передачі другого траншу. Про інших підозрюваних у цій справі наразі невідомо.

Джерело