Громада сказала - НІ!

 Вчора, 4 грудня, в актовому залі КП «Білоцерківтепломережа» мало відбутися відкрите обговорення проектів постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення за категоріями споживачів. Не виключено, що керівництво підприємства сподівалося поставити крапку у питанні тарифів без зайвих очей, адже не так багато білоцерківців, якщо відверто, знайомі із офіційним сайтом міської ради і відслідковують оголошення, які там розміщено. Проте люди таки прийшли. Як ми розуміємо неочікувано для Міської влади та особисто мера міста. 

4grudnia1

За словами голови ГО "Біла Церква Разом" Микола Бабенко, перш ніж обговорювати проекти постанов НКРЕКП, людям потрібно було розповісти, що 7 листопада 2018 року в результаті подібного «відкритого обговорення» проекту тарифів на теплову енергію для всіх категорій споживачів, та послуг з централізованого опалення тарифи виросли на 30% і становили 1650 грн за ГКкал для споживачів.

– Саме такий протокол оприлюднили на сайті КП «Білоцерківтепломережа», а тому сьогодні по суті цей тариф мав бути затверджений. Ми вважаємо, що вказана цифра є завищеною і потребує додаткового аналізу, – зазначив Микола Бабенко.

4grudnia2

Згуртувавшись громада провела громадські слухання, на яких було ухвалено такі рішення:

1. Не підтримувати підвищення тарифів на послуги з централізованого теплопостачання;

2. Запропонувати КП «Білоцерківтепломережа» надати ГО «Біла Церква Разом» усі матеріали, що стали підставою для розрахунків тарифів, а також вичерпну інформацію щодо собівартості запропонованого тарифу, включаючи інвестиційну складову;

3. ГО організувати проведення експертизи наданих матеріалів з метою встановлення їх економічної обґрунтованості та відповідності нормативно-правовій базі;

4. За результатами проведеної економіко-правової експертизи провести ще одні громадські слухання, на яких ухвалити остаточне рішення.