Рішення виконкому скасовано!

Кореспонденти суспільно-політичного видання «Тиждень» поцікавилися у голови ГО «Біла Церква разом» Миколи Бабенка його думками щодо непростої боротьби за скасування рішення виконавчого комітету БМР «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор №1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів».

– Відомо, що 12 листопада 2018 року Київський окружний адміністративний суд визнав протиправним і нечинним рішення виконавчого комітету від 23.01.2018 року. Миколо Вікторовичу, яка ваша оцінка цієї події для міста?

– Сьогодні можна однозначно стверджувати, що скасування рішення виконкому міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор №1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів» – це знакова подія не лише для міста, а й, мабуть, для України в цілому. Безперечно, це унікальний випадок в українській судовій практиці, коли суд, врахувавши надані нами розрахунки, ухвалив абсолютно справедливе і законне рішення.

– Напевно, нелегко виступити проти системи?

– Ви знаєте, протягом цього року, незважаючи на той тиск, який чинили на нашу організацію і мене особисто депутати міської та обласної рад, інші «господарі» міста, незважаючи на ті брудні інформаційні кампанії, які запускали проти нас люди, що сидять на «комунальних потоках», ми ні на секунду не сумнівалися в справедливості і законності наших вимог: тарифи були підвищені незаконно та без належного економічного обґрунтування. Напевно, це і допомогло, а тепер є підтвердження у вигляді відповідного судового рішення.

Наскільки я пам’ятаю, під час розгляду на сесії проект рішення не отримав навіть одного депутатського «так».

– Саме так і було. Для мене насправді став сюрпризом той факт, що нашу вимогу про скасування незаконно підвищеного тарифу не підтримав жоден депутат від жодної партії у Білоцерківській міській раді. І це при тому, що сьогодні майже з кожного телеканалу і на кожному борді пропагуються вимоги лідерів усіх без винятку політичних партій скасувати тарифи на газ, електроенергію тощо. Кожен із них обіцяє скасувати завищені тарифи відразу ж після обрання президентом.

Водночас, в окремо взятому місті Біла Церква, коли стало конкретне питання про скасування ВОЧЕВИДЬ НЕЗАКОННОГО тарифу жодна партія не дала за це рішення жодного голосу. І це навіть не питання тарифу на газ чи електроенергію. За цим питанням не стоять вимоги МВФ або міжнародних кредиторів. Це тариф на вивезення сміття, прибирання під’їздів і прибудинкових територій. І навіть з такого, здавалося б, мізерного в масштабах держави питання, політичні партії міста не хочуть виконувати обіцянки своїх лідерів.

– Чому так відбувається, маєте пояснення чи хоча б натяк?

– Насправді, для мене очевидно, чому так відбувається. Основна проблема полягає в тому, що більшість депутатів і представників міської влади в дійсності не обтяжені тією чи іншою політичною або морально-правовою позицією. Вони всі дружно грають у гру під назвою «влада – опозиція» і дуже швидко забувають про свою опозиційність, щойно йдеться про вирішення питань, пов’язаних із «дерибаном» величезного міського бюджету, виділенням землі, перерозподілом маршрутів міського транспорту між «своїми» і, природно, питань ЖКГ. Опалення, вивезення сміття, водопостачання і послуги з експлуатації будинків є ласим шматочком. Оскільки в масштабах Білої Церкви щорічно тут проходять мільярди гривень.

Гроші, які збираються з містян на оплату комунальних послуг, не є бюджетними. Тому за ними немає такого ж суворого державного контролю, як за бюджетними грошима. Цим і пояснюється настільки одностайна позиція депутатів.

– Невже все так погано?

– Зовсім ні, я все ж таки упевнений в тому, що серед міських депутатів є певна кількість людей, які не замазані в комунальних схемах і просто вважають за краще мовчати, тому що бояться за власний бізнес, роботу або просто не до кінця розуміються на ситуації. Саме тому ми збираємося почати роз’яснювальну роботу серед таких депутатів, щоб вони підключилися до нашого суспільного тиску і вплинули на виконком з метою недопущення подачі апеляції на ухвалене судове рішення. Оскільки подача апеляції може відтермінувати виконання рішення суду щодо скасування тарифів ще на кілька місяців.

– Чи плануєте проводити певну роботу серед білоцерківців?

– Звичайно, ми просимо містян, особливо ті 10 тис. осіб, які підписали заяву на моє ім’я з проханням представляти їхні інтереси в суді з цього питання, також включатися в процес суспільного тиску на депутатів. А саме йти в приймальню до свого міського депутата і вимагати відповідних дій з його боку. А ми будемо координувати цю роботу.

Також ми будемо просити небайдужих бізнесменів, просто людей, допомогти нам у рекламній кампанії нашої акції щодо недопущення подачі апеляції на рішення суду – «Ні податку на бідність». Оскільки ми вважаємо, що встановлені незаконні тарифи є проблемою для найбіднішої частини населення, і по суті стають експропріацією їх мізерних коштів на користь невеликої кількості багатіїв – «хазяїв міста».