"Кіна не буде", або як рішення про створення комунального ТВ - пролетіло.

Досить цікавим рішенням міської ради була спроба створити на базі комунального підприємства «Білоцерківське радіомовлення» нову телерадіокомпанію, де буде діяти проводове радіо, ФМ-радіо та міський телеканал. Очевидно, міській владі конче потрібен майданчик для піару напередодні виборів. На профільній депутатській комісії це питання не отримало підтримки більшості депутатів, адже не було кворуму.

    На отримання ліцензії на трансляцію в ФМ-діапазоні потрібно витратити 115 тис. грн, на цифрове телебачення – 110 тис. грн, на переоформлення ліцензії проводового радіомовлення ще 2,5 тис. грн. А ще ж треба закупити обладнання та фінансувати роботу штату. Це при тому, що у місті працює кілька ФМ-станцій, виходять друком шість газет. Врешті-решт здійснюється трансляція сесії та виконкому.

   Проте міський голова Геннадій Дикий з січня не провів жодної прес-конференції, а його підлеглі з управлінь та відділів систематично порушують ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та невчасно надають відповіді на журналістські запити. Більше того, ще не отримавши згоди депутатів, КП «Агенція стратегічного розвитку» вже витратила 25 тис. грн на розробку логотипу нового телеканалу та на консультації з його створення.

    Депутати, очевидно, не зрозуміли такого підходу і по цьому питанню розгорілася жвава дискусія. "Геннадій Анатолійович, спочатку ви в кабінеті зняли кіно про Вовкотруба, після чого ми, депутати, всі тут на трибуні  відстоювали честь Володимира Григоровича. Потім в суді на Турчанінова розповідали нам про Кошляка, який він злочинець, після чого ми знову відстоювали честь колеги. Ви являєтесь продюсором цього телебачення. Ви тут про нас всіх будете знімати кіно за комунальні гроші", - сказав Володимир Бабенко, депутат БМР.

    Висловилися з цього питання також депутати Олександр Ореховський, Геннадій Джегур, Сергій Матинюк, Василь Савчук, Андрій Король, Сергій Беркут, Володимир Панасов. "Тобто профільної комісії це питання не пройшло, бо не було кворуму, але ви все-таки якось зуміли винести його на розгляд депутатів на сесії. Уже пішло порушення. Також ведеться дискусія, хто буде призначати керівника. Давайте питання знімемо на доопрацювання", - запропонував Олександр Ореховський. У відповідь Сергій Постівий зазначив, що положенням про постійні комісії передбачає можливість виносити рішення на розгляд сесії, якщо з якихось причин не змогли розглянути на профільній комісії. Геннадій Дикий додав, що наглядова рада має обирати керівника. А в неї мають входити голови депутатських фракцій та найбільші платники податків. 

    Геннадій Джегур поставив кілька питань, зокрема, в якому форматі буде функціонувати ця телерадіокомпанія та звернув увагу на те, що 900 тис грн статутного фонду для придбання обладнання для компанії явно недостатньо, на це потрібно десятки мільйонів гривень з бюджету. 

   Водночас депутат Андрій Король вважає, що таку компанію треба створювати, адже це покращить систему радіооповіщення в надзвичайних умовах, а Білоцерківське радіо зможе збільшити якість надаваних послуг, адже буде мовити в ФМ-діапазоні. 

    Врешті-решт проект рішення підтримало всього 18 депутатів, відтак рішення не прийнято.