В Білій Церкві будується "пластиковий" завод

 В Білій Церкві з'явиться кластер "Пластикових" заводів що представляє всі три існуючі технології виробництва виробів з полімерів і композитів. Перший, Plank Electrotechnic, почне роботу вже восени.

Завод будується на ділянці площею 11,7 га, що належить Індустріальному парку "Біла Церква". Крім автомобільних доріг на ділянку заведена залізнична лінія, поруч знаходиться станція "Роток". В найближчий час тут завершується підведення всіх необхідних інженерних мереж: систем водопостачання, каналізації, ліваків, ліній електропередач (10 кВт). Газ в виробництві не планує використовувати, а питання теплопередачі буде вирішено за рахунок рекуперації технологічного тепла.

zavod1

В "пластиковому" кластері Plank планується чотири об'єкти: три завода та логістичний комплекс. Як розповів директор Plank Олександр Крижановський, в логістичний комплекс буде прибувати сировина для забезпечення виробництва - первинна гранула пластичних мас. Вимоги для такого заводу досить жорсткі: необхідно забезпечити постійний температурний режим (16-18 градусів) і вологість (до 60%).

Існує три основних види переробки пластмас - інжекція (методом формування в прес-формах під тиском), екструзія (процедура формування виробу шляхом продавлювання крізь формуючий канал) і пултрузії (протяжка через систему фильєр). У пластиковому кластері повинні з'явитися всі три виробництва, у майбутньому забезпечивши України сучасними виробами. "В Європі використовують 90-100 кг пластмасових виробів в рік на одну людину, в Україні - лише 12 кг. Потреба величезна, особливо при реконструкції та новому будівництві об'єктів комунальної та приватної власності", - говорить Крижановський. Перший завод Plank Electrotechnic, корпус якого активно будується, буде впроваджувати технології інжекції. На майданчику працюють близько 50 осіб. Як тільки роботи перейдуть на стадію внутрішніх, число співробітників збільшать до 100.

Сам корпус-конструктор виробництва компанії Astron (Люксембург). Готові конструкції можна зібрати на місцевості за кілька місяців. В цілому, частка будматеріалів іноземного виробництва становить близько 70%, вітчизняного - 30% (фундамент, арматура). Площа майбутнього заводу - 3705 кв. м, висота 7,5 м.

Зараз корпус в цілому вже зібрано, йде заливка підлоги, монтаж даху і стін. Для підлоги замість металевої арматури використовується полімерна (українського виробника "Армаком"). Конструкція даху фальцева: її верхній металевий шар по суті "закочують", як консервну банку. На даху планують встановити сонячні панелі. Причому мінімальна розрахункова потужність таких конструкцій - 200 кВт, а при хорошому сонці вони будуть давати до 500 кВт. З огляду на те, що сам завод буде споживати при максимальному завантаженні обладнання 630 кВт, сонячний дах здатний значно знизити витрати на закупівлю електрики.

zavod2

Як розповів Олександр Крижановський, частину обладнання вже змонтовано на тимчасовому майданчику, після прийняття корпусу в експлуатацію, його перенесуть. Уже підписані договори і в найближчі місяці очікується поставка обладнання виробництва 2018 роки від німецької компанії KraussMaffei і китайської Sino Holdings Group - Dakumar. В цьому корпусі будуть вироблятися електрофурнітура - розетки, вимикачі і т.п. Особливість технології така, що переналаштувати обладнання і змінити прес-форми можна протягом 30 хвилин. Мінімальна економічно доцільна партія - від 500 примірників.

Прийняти будівлю в експлуатацію планують восени. Працювати на новому заводі буде до 50 співробітників, з них близько 20 в конструкторському відділі.