КИТАЙСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ВІДВІДАЛА ПІДПРИЄМСТВА БІЛОЇ ЦЕРКВИ

7 червня із неофіційним візитом Білу Церкву відвідала поважна делегація – посол Китаю в Україні пан Ду Вей і торговельний представник Китаю в Україні пан Лю Дзюнь, а також дипломати посольства та торговельного представництва.

Напевно, білоцерківці знають, що наше місто має дружні зв’язки із китайським Суйчжоу, яке є містом-побратимом Білої Церкви з 1997 року. Проте мешканці Піднебесної якщо і приїжджали до нас, то представництва такого рівня Біла Церква, напевно, ще не бачила.

Та і мета візиту була досить нетривіальна – гості відвідали підприємства інвестиційної групи UFuture, засновником якої є Василь Хмельницький, щоб на практиці переконатися в успішності інвестування в Україну. До речі, саме Василь Іванович супроводжував візитерів під час екскурсії на об’єкти UFuture, розташовані в місті.

НВК «Біофарма»

Першим об’єктом для огляду китайської делегації став ще не введений в експлуатацію цех з фракціонування плазми крові НВК «Біофарма», будівництво якого розпочалося у 2015 році. Наразі тут ведеться монтаж інженерних систем, запуск виробництва заплановано на осінь поточного року.

Нагадаємо, проект був розроблений італійською компанією Foster Wheeler. Майбутній цех вироблятиме імуноглобулін, альбумін і фактор згортання крові VIII. Виробництво цих препаратів здійснюватиметься за власною технологією, розробленою науковою лабораторією компанії «Біофарма». Вона успішно пройшла експертизу спеціалізованого німецького інституту вакцин і біологічних лікарських засобів ім. Пауля Ерліха.

Директор з експорту Оксана Плотнікова, розповідаючи про унікальність виробництва, наголосила на можливості експорту вищезазначених препаратів на китайські ринки.

– Китай має велику потребу у подібних медикаментах, проте у Європі не так багато компаній, які можуть задовольнити цю потребу. «Біофарма», безумовно – одна із них, – зазначила Оксана Плотнікова.

Директор з виробництва Сергій Ковальчук розповів гостям про плани розвитку заводу та його розбудову. Наприклад, цех з фракціонування плазми крові значно розширить існуючі потужності компанії «Біофарма» з переробки плазми, які на сьогодні становлять до 90 тонн на рік.

Китайській делегації провели також екскурсію виробничими цехами та показали макети наступної черги будівництва.

ТОВ «Планк Електротехнік»

Наступним пунктом програми став візит на завод «Планк Електротехнік», який є першим українським виробником сучасної електротехнічної продукції, а також першим заводом, який будується на території індустріального парку «Біла Церква». Проектний менеджер ТОВ Олександр Стеценко провів презентацію підприємства, масштабний старт роботи якого запланований у 2018 році.

Plank – це майбутній інноваційний виробничий кластер, який дозволить ефективно співпрацювати та розвиватися підприємствам різних галузей, об’єднаних використанням у виробничому процесі високотехнологічних полімерів і композитів. Так у Білій Церкві поряд із меблевим кластером з’явиться ще й пластиковий, підприємства якого спеціалізуватимуться на продукції з високотехнологічних матеріалів електротехнічного, будівельного та машинобудівельного напрямків.

Додамо лише, що наразі в Україні є дефіцит власного виробництва товарів із використанням інженерних полімерів і композитів, особливо високотехнологічних.

Індустріальний парк «Біла Церква»

Завершився візит китайської делегації на індустріальному парку «Біла Церква». Виконавчий директор парку Андрій Бринзило презентував можливості реалізації проекту у Білій Церкві. Спікер розповів про переваги та логістичну зручність парку, який розташований у кількагодинній близькості до порту в Одесі та кордону із Євросоюзом у Польщі.

– Парк починає розвиватися – на його території наразі будується завод «Планк Електротехнік», розташовуватимуться підприємства легкої промисловості з виробництва одягу, продуктів харчування та аграрної переробки, – зауважив Андрій Бринзило.

Присутні розглянули особливості української моделі реалізації подібних проектів у порівнянні з Китаєм. Виконавчий директор індустріального парку «Біла Церква» також наголосив на можливостях, які відкриває перед китайською стороною інвестування саме у цей проект. Не забув розповісти і про переваги для розвитку Білоцерківщини – а це додаткові кошти, податки та нові робочі місця.


Посол Китаю в Україні пан Ду Вей

У цьому році ми відзначаємо 40-річчя від початку політики реформи відкритості Китаю, а тому на запрошення Василя Хмельницького я та мої колеги приїхали у Білу Церкву, щоб відвідати підприємства інвестиційної групи UFuture.

Вищезазначена політика реформи відкритості Китаю розпочалася саме з розвитку індустріальних парків, вільних економічних зон. І те, що Україна робить перші кроки у цьому ж напрямку, – основа старту українських реформ.

Також мета візиту полягає в тому, щоб побачити, у чому схожість і відмінність між індустріальними парками, які були в Китаї і є сьогодні в Україні.

Звичайно, ми розглядаємо можливості ширшої співпраці з Україною, інвестуємо в українські компанії, а в майбутньому плануємо створювати спільні виробництва або винятково китайські на території індустріальних парків, наприклад, таких як «Біла Церква».


Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture

Усі заводи, які будуть розміщені на території індустріального парку «Біла Церква», будуватимуться за європейськими стандартами, їхня продукція буде сертифікована, отже зможемо реалізувати і за кордон. У планах на поточний рік розпочати будівництво 3-4 підприємств і за 3-4 роки збільшити їхню кількість до 20. Це досить складний шлях, адже потрібно отримати усі дозволи, підвести комунікації тощо.

Наші зусилля отримали схвальні відгуки посла Китаю в Україні пана Ду Вея, адже економіка КНР зростає саме завдяки індустріальним паркам, бо це податки, додаткові робочі місця, гідна заробітна плата, відповідно, споживання, що в результаті є стимулом до розвитку економіки.

Для нас дуже важливо працювати саме з інвесторами, тому що з ними приходить не лише інвестиція, а ще нові технології та знання – і це те, чого нам дуже сьогодні не вистачає.


Андрій Бринзило, виконавчий директор індустріального парку «Біла Церква»

Ми зацікавлені у тому, щоб на території парку з’являлися саме виробничі компанії, переважно легкого сектору промисловості.

Зрозуміло, що нові підприємства дають поштовх до росту мікро- і макроекономічних показників, а індустріальний парк зокрема є каталізатором розвитку підприємств. Також ми готові розглянути можливості спільного інвестування виробництв, зокрема малого і середнього бізнесу.

Джерело