Посадили і забули... Зелені насадження по б-ру Олександрійському

Наразі на алеї по б-ру Олександрійський ведуться роботи з реконструкції, їздять трактори, щось риють та будують – видно, робота кипить. Хоча це не початок, а скоріше, продовження, бо ж  частину робіт вже виконали, тож білоцерківці можуть бачити перші результати, а саме новеньку бруківку, лавочки, ліхтарі… Вгадайте, чого не вистачає? «Сущей безделицы» - зелені, яка завжди була не лише прикрасою нашої алеї, а й захисником від шкідливих газів автотранспорту. Справа в тому, що дерева та кущі зрізали, натомість посадили молоді кущики та клени, більшість із яких взагалі не прижилася… Може, тому що їх просто не поливали?

Відповідно до проекту реконструкції на алеї передбачається доріжка для велосипедистів, створення безбар’єрних переходів через проїжджі частини, підсадження дерев з системою крапельного поливу, облаштування зон відпочинку, будівництво скульптур тощо.

Розкішні кущі безжально знищили...

 «Частина дерев і кущів підлягала видаленню, – пояснювали під час презентації проекту реконструкції алеї. - Дерева були старі, дикі, їхній строк придатності давно вичерпався. Тим більше вони заважали руху транспорту, росли фактично на проїжджій частині, особливо в районі колишньої вул. Славіна, там на перехресті не можна було проїхати (??! – ред.). Натомість планується підсадка 100 нових дерев, в основному кленів різних видів».

На що депутат міської ради Сергій Беркут, який також був присутній на презентації, висловив свою позицію:  «70% дерев вирізали. Зараз ми викидаємо «здорові» гроші з бюджету на благоустрій. Та проблема в тому, що ми змушені розміщати батьків з дітьми на алеї між потоками автотранспорту. І замість того, щоб дихати свіжим повітрям, вони дихають автомобільними газами… Навіщо було зрізати дерева, та ще в такій кількості! Не краще було при проектуванні зберегти зелень по максимуму? Ми гробимо здоров’я дітей, от що ми робимо! Поки ті сто дерев виростуть, не одне покоління буде дихати цими газами!».

Хто вгадає, де тут посаджені заново кущі?

Дерева у більшості своїй не прийнялися. Посадили і забули...

«Нам подобається новий вигляд алеї, але є відчуття незахищеності – все відкрито, як на долоні. Це, напевне, через те, що алея нічим не огороджена, раніше були кущі, а тепер перед очима - рух транспорту. Бачимо, що посадили нові кущики, коли виростуть (якщо виростуть – ред.), буде гарно», - поділилася своєю думкою молода мама, яка гуляла алеєю з дитиною.

Дійсно, пишні кущі, які десятиліттями захищали мешканців від викидів автотранспорту, знищили… Невже в них також вийшов строк придатності чи того вимагала реконструкція? Тож поки маємо «голу» алею… Новопідсаджені кущики ще малі, але якщо їх поливатимуть так, як клени, вирости їм навряд чи судилося… Зверніть увагу, на відрізку алеї біля Критого ринку посадили 18 нових кленів, 10 з яких не прийнялися, ще 5 мають лише малу зелену верхівку… То скільки ще наших грошей так недбало закопають у землю?..

Джерело