Білоцерківський радіофізик вирощує осетрів

У минулому радіофізик, а сьогодні — фермер із ГК «Аквасвіт» Андрій Карпій вирощує осетрових на 10 га колишньої молочної ферми у м. Біла Церква.

Повідомляє портал AgroDay

Потенціал до вирощування м’яса риби на його підприємстві складає 100 тонн, а ікри – 10 тонн на рік.

Йому доводилося реконструювати зруйновану телевежу у Слов’янську, відновлювати телесигнал у Щасті та лагодити низку телекомунікаційних об’єктів на прифронтовій території, а от про вирощування риби він не знав зовсім нічого, доки не придбав стару книжку на книжковому ринку.

З того часу він читав багато літератури, проводив зустрічі з фахівцями, які вирощували рибу за стандартними методами, а потім зробив перший пробний зарибок, побудував власні басейни та біофільтр.

«У 2015 році я купував мальок по 13 грн за штуку. Спочатку купив 15 тис., а потім ще 20 тис. Постачальників маточного поголів’я в Україні також знайти не проблема. Наприклад, можна звернутися до Одеського осетроводчого комплексу» - каже пан Андрій

Загалом же стартовий капітал для створення подібної осетрової ферми може бути різним.

За словами Карпія, при використанні звичайного плавального басейну розміром до 25 м куб., повітряного аератора, циркуляційного насоса для очистки басейну та зарибок до 15 грамів, для старту знадобиться кілька тисяч доларів. А перший заробіток з осетрової ферми можна отримувати вже на третій рік.

«В 25 кубовому басейні є можливість вирощувати до 2 тонн риби. Десь на третій рік можна відділити самців від самок і направити самців на м’ясо. Припустимо, половина риби в басейні – самці. Кілограм м’яса коштує близько 200 грн. Ось вам і перші кошти. До 200 тис. грн за рік», – говорить Андрій Карпій.