ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ПФУ ПРОЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ ЗА 2017 РІК

3-го березня, за участі громадськості та засобів масової інформації відбувся публічний звіт Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного про підсумки роботи за 2017 рік.

У своєму виступі Голова правління Фонду акцентував увагу на основних досягненнях пенсійної служби за минулий рік. Так, головним завданням Фонду, яке успішно виконано у 2017 році, Олексій Зарудний назвав повне і своєчасне забезпечення пенсійних виплат 11,7 мільйонам українських пенсіонерів. На що було спрямовано 286,6 мільярдів гривень.

-      При цьому, безумовно, досягненням минулого року слід вважати очікуване роками осучаснення пенсійних виплат залежно від страхового стажу та заробітку, з якого здійснено відрахування до Пенсійного фонду, — зауважив Голова правління Фонду.

Посадовець зосередив увагу присутніх на тому, що внаслідок жовтневого перерахунку пенсій середній її розмір зріс на 35,7 %, — з  1 828,31 до 2 480,46 гривень. Водночас протягом минулого року органами Фонду було призначено 384,3 тисячі нових пенсій.

Підбиваючи фінансові підсумки минулого року, Голова правління зазначив, що протягом  2017 року на 47,2 мільярда гривень збільшились власні надходження Фонду у порівнянні із 2016 роком.

-      Також хочу зазначити, що протягом 2017 року завдяки заходам, вжитим органами Пенсійного фонду, Держпраці, Державної фіскальної служби, в тому числі у співпраці із соціальними партнерами легалізовано 99,5 тис. робочих місць, завдяки чому додатково залучено 120,2 мільйона гривень єдиного соціального внесу, — зазначив Олексій Зарудний.

Безумовним досягненням у роботі органів Фонду минулого року стало і розширення пунктів обслуговування громадян, які наразі організовані в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), а також Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах), житлово-експлуатаційних конторах (ЖЕКах), бібліотеках, банківських установах, на підприємствах.

-      Ще рік тому ми не мали жодного місця обслуговування громадян поза межами приміщень територіальних управлінь Пенсійного фонду. А на 1 січня цього року функціонувало вже 568 точок обслуговування громадян поза межами органів Фонду, — зауважив Голова правління Фонду.

Окрім того, у 2017 році активно продовжували  розвиватися дистанційні форми обслуговування. Кількість користувачів ВЕБ-порталу електронних послуг Пенсійного фонду зросла в 3,5 раза, — з 597 тисяч осіб до 2 мільйонів осіб.

Протягом минулого року в органах Фонду розвивались й інформаційні технології. Так, розпочався процес запровадження електронного документообігу пенсійної документації. Якщо на початок 2017 року було створено 200 тисяч електронних пенсійних справ, то на кінець їх кількість сягала уже 5,4 мільйона.

На завершення виступу Голова правління окреслив завдання на 2018 рік. Основними серед яких залишається стале фінансування виплати пенсій. В тому числі й виплата перерахованих «військових» пенсій, які почнуть виплачуватись уже в березні.

Повний звіт Голови правління Пенсійного фонду України можна переглянути тут

 

Джерело