Посадові особи матимуть Кодекс етичної поведінки

 У ході засідання члени виконкому затвердили Кодекс етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування Білоцерківської міської ради та створили комісію з етики.

Доповідав питання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, який  наголосив, що Кодекс етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування Білоцерківської  міської ради є узагальненням стандартів етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування, якими вони зобов'язані керуватися під час виконання своїх посадових обов'язків.

Документ впроваджується з метою підвищення рівня довіри населення міста до міської влади, підвищення персональної відповідальності за неналежне виконання професійних обов'язків працівниками міської ради, забезпечення відкритості у роботі міської ради, а також попередження випадків порушення ділової та професійної етики. 

Кодекс розроблений на основі Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 року №158 «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», антикорупційного законодавства.

Виконання норм і правил дійсного Кодексу є обов'язковим для всіх посадових осіб Білоцерківської  міської ради.

Документ містить розділи:

  • загальні обов'язки посадових  осіб місцевого самоврядування;
  •  використання службового становища;
  • використання ресурсів територіальної громади;
  • використання інформації;
  • обмін інформацією;
  • посадові особи місцевого самоврядування мають право;
  •  посадові особи місцевого самоврядування не мають право;
  • відповідальність за порушення норм кодексу.

Кодекс буде впроваджений у дію з 01 березня 2018 року. Рішення також передбачає  ознайомлення з Кодексом заступників міського голови, начальників департаменту, управлінь, відділів і служб міської ради в термін до 10 березня поточного року та  зобов’язує керуючого справами виконкому міської ради забезпечити роботу комісії з етики.

Крім того, засади даного документу будуть внесені  до переліку вимог до кандидатів на вакантні посади у виконавчих органах Білоцерківської  міської ради, а також до переліку вимог при атестуванні посадових осіб.

«За оцінюванням українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency даний Кодекс є одним із індикаторів прозорості міської влади. Раніше при оцінці міста  він не був врахований, зараз ця позиція буде виправлена»,- зазначив керуючий справами міської ради Сергій Постівий. 

Джерело