8 проектів площі на вул. Героїв Небесної Сотні

Проект: 618523

Проектом передбачено створення сучасної скульптурно-декоративної конструкції – монумента, гармонічно поєднаного з архітектурною реконструкцією площі по вул.Героїв Небесної Сотні. Архітектурно-планувальна форма була обрана, опираючись на просторові особливості, транспорту ситуацію, наявність інженерних мереж та масштабність навколишньої забудови.

Проектом вирішуються транспортні й пішохідні зв’язки між монументом та існуючими об’єктами на території проектування. Проектом реконструкції прощі пропонується розмістити існуючу автостоянку в підземному просторі. Також передбачена реконструкція трансформаторної підстанції. Оригінальне художнє трактування забезпечує кругову оглядовість монумента, його  неповторність та несхожість з пам’ятниками в інших містах України для гідного вшанування пам’яті загиблих, демонстрації поваги та шани до їх самопожертви.

Пам’ятник представляє собою багато плану композицію, кожна з частин якої проступає поступово, по мірі знайомства з монументом. Разом з тим, весь пам’ятник сприймається, як єдине ціле. В’їзди до паркінгу разом з трансформаторною підстанцією об’єднані декоративної стінкою, що закриває існуючу низькоякісну забудову і створю привабливе тло для пам’ятника. Фасад пам’ятника орієнтований  до проїжджої частини по вул. Героїв Небесної Сотні.

В плані монумент представляє собою п’ятиметровий куб, розділений отвором у формі козацького хреста. На вертикальних гранях куба розташовані у горельєфі групи динамічних фігур, які символізують борців за нову, незалежну і вільну Україну та є уособленням минулого часу.

Домінантою монумента є окрема фігура висотою  - 4 м, яка щойно вийшла з куба. Вона має яскраво виражений силует. Легко пізнавана здалеку та сповнена динаміки віднайденої в енергійних жестах рук. Це покликано створити образ переможця – нової, вже вільної люди, яка народилася на теренах боротьби за волю та незалежність України. Щоб підсилити цю ідею нова людина виготовлена зі світлого, блискучого, яскравого матеріалу – нержавіючої сталі, а куб на противагу – вилитий з бетону. Фігури борці, які проступають на кубі створені із вкритого іржею металу.

Деякі горельєфні фігури також воліють вийти з куба і перейти в новий час. Тому вони частково виготовлені з нержавіючої сталі.

Проектом задумано також певна інтерактивність та пряма взаємодія з глядачем за рахунок наскрізного отвору в кубі. Звичайна людина, долаючи цей лабіринт символічно проходить шлях боротьби за волю і незалежність. За кубом розміщена капличка з дзвонами, яка замикає перспективу складної дороги через куб, даючи надію на світле майбутнє.

Конструкція самого монументу є антивандальною, виготовлення пропонується із довговічних матеріалів.


 

Проект: 222222

 

У рамках конкурсу на реконструкцію площі по вул. Героїв Небесної Сотні пропонується на місці існуючої наземної стоянки створити ти сучасний меморіальний комплекс – сквер, присвячений Героїв Небесної Сотні та бійцям АТО.

Це досягається завдяки спорудженню підземного паркінгу під площею. Меморіальний комплекс пропонується організувати зонально: більш відокремлена зона – місце пам’яті та скорботи, символічно представлена уламками масивної кам’яної композиції, в той же час, з протилежної сторони пропонується розмістити сквер, що символізує світле відчуття надії.


Проект: 222101

Згідно з умовами проведення конкурсу проектом передбачено реконструкцію площі. З цією метою передбачено влаштування дворівневого підземного паркінгу на 59 місць та перенесення розподільної підстанції електромережі РП2 в підземний простір. Генплан передбачає безпосередній та комфортний зразок площі з пішохідними зонами міста, а саме вул. Театральної та центру міста.

Головним композиційним елементом площі являється пам’ятник. Композиція відображає епізоди подій  Революції Гідності, що виражені в стилізації барикад з елементами розібраної бруківки Майдану,  та променів з відлітаючим птахами – як символ світлої пам’яті полеглих Героїв.


Проект: 347119

Проектом пропонується створення цілісного монументального ландшафтного ансамблю через гармонічне поєднання елементів паркового дизайну та врахування специфіки міста, його історії, сьогодення.

Пам’ятник органічно пов'язаний з міським архітектурним ансамблем. В той же час пропонується внести зміни в існуючу містобудівну ситуацію – автостоянку розмістити в підземному просторі, під площею, а трансформаторну підстанцію змістити в сторону вулиці Театральної.

Скульптурна композиція представлена трьох метровою бронзовою статуєю, що стоїть на п’ятиметровому бетонному п’єдесталі з поступом твердим і енергійним, в повному усвідомленні своєї людської гідності, в одягу, притаманному народу. Це фігура молодої дівчини з квітучим віночком у руці уособлює собою оновлену, вільну та незалежну Україну, її підносять на своїх сильних руках горельєфні фігури, що являють собою борці за волю та незалежність.

Символічно, це має два пласти значення: нова Україна, народжена  у боротьбі, стараннями багатьох тисяч людей; другий контекст значення – це квітуча Україна, що найдорожча для своїх людей, вони раді нести її на руках.

П’єдестал  у формі гори, яка дещо нагадує дзвін, символізує землю, з якої народжується борці за волю і сама вільна Україна, як посіяне зерно, що тягне паростки до сонця і світла.

Фігурні композиції, вирізьблені на п’єдесталі, - дещо менші за висотою, ніж статуя дівчини – України. Вони сприймаються в основному зблизька. Різночасні, історичні послідовні та пов’язані між собою, вони розташовуються по колу п’єдесталу і розглядаються глядачами поступово, залишаючись в той же час ланками єдиного ланцюга. Вони розказують історію багатовікової боротьби за волю України, починаючи від звитяжців Київської Русі, славного козацтва і закінчуючи Героями Небесної Сотні та сучасними воїнами АТО.

За задумом скульптора – здійснювати огляд фігур треба в послідовності композиційної спіралі, рухаючись проти годинникової стрілки.  Пам’ятник сприймається з різних видових точок та візуальних осей і стане окрасою міста.

Виготовлення проекту планується з високоякісних матеріалів, що забезпечить міцну, антивандальну та довгострокову конструкцію.


Проект: 567321

Згідно з умовами проведення конкурсу проектом передбачено реконструкцію площі. З цією метою передбачено влаштування дворівневого підземного паркінгу на 59 місць та перенесення розподільної підстанції електромережі РП2 в підземний простір. Генплан передбачає безпосередній та комфортний зразок площі з пішохідними зонами міста, а саме вул. Театральної та центру міста.

Центральним елементом площі є абстрактна композиція з металу та бетону, яка символізує надію та незламну боротьбу народу за свободу.


Проект: 111333

Пам’ятаймо про її трагічну історію і шануймо наш народ. Біла Церква - це плацдарм зародженої в боях за незалежність України нашої Української Армії. Саме із Білої Церкви виходили побратими на бій із зрадливим і непередбачливим окупантом.

У нашому проекті вся увага мала бути зосередженою до саме цього мальовничого краю, описаного у творчості І.С.Нечуя-Левицького. Ми так і назвали наш проект «Мальви» і нашим символом мав бути обов’язково надпис на представленій композиції із покаліченого війною хреста з воїном-захисником серед мальв із каменю, які переходять від скульптурної композиції до постійно висаджених на прилеглих газонах живих мальв у сприятливу літню пору. А далі - гранітні інформаційно-історичні плити з описами, пов’язаних з національно-визвольними подіями і, подіями сучасності. Це мали б опрацювати цю інформацію Ваші історики і науковці.

«Мальви – символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Ці квіти уособлюють духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині. Пам’ятаймо про це і про наших Героїв!»

Містобудівними вимогами щодо планування площі враховані вимоги та обмеження. Найбільш доцільним було б винесення існуючої трансформаторної станції, яку на крайній випадок можна б було залишити як у поданому варіанті, огородивши її декоративною стіною з ліпниною барельєфів квітів мальв, які у літню пору доповнюються природними квітучими мальвами.

Пропонуємо у підземній частині розміщення паркінгу місткістю  до 100 місць з заїздом і виїздом з вул.Северина Наливайка. Такий проект потребує додаткового  проекту міської дорожньої мережі, змін до генерального плану або детального плану даної території,  схеми інженерних мереж, а також геологічних обстежень.

Від прийнятих рішень виконавчими органами влади можна буде конкретно визначитись з організацією ведення будівельно-монтажних робіт, почерговістю будівництва, кошторисом.

Для скульптурної композиції пропонується місцевий граніт та бронза. Можливі і інші варіанти.

Окремий проект має бути по озелененню, освітленню та благоустрою. Даний сквер має максимально нести інформаційний характер, що також зобов’язує авторів проекту тісно співпрацювати з місцевими істориками та громадськими організаціями.

Вартість проекту та будівництва може бути визначена лише після остаточно прийнятих рішень.  Окрім всього описаного вище, ми  готові  були б до співпраці з Вами, а саме у вирішенні проектування підземних паркінгів, формуванню пішохідних зон, реставрації об’єктів культурної спадщини та охоронних зон, пам’яток ландшафтного середовища і озеленення.


Проект: 070707

Птахи не побачать сквер. Вони побачать велику прострелену мішень, через отвори в якій виросли дерева. На деревах можна вити гнізда. І імена. У мішень цілеспрямовано стріляли. І в центр, в серце. Доки не народилася остання крапля людського терпіння.

Дерева, що проросли крізь діри в мішені - продовження життя, течія часу. Продовження життя навіть на тому місці де народилася чиясь смерть. Початок нового часу.

Кубики білого кольору - шматочки цукру - місця для, частіше поодинокого, мовчазного споглядання моменту історії, зображеного в статичних символах, місця для ідентифікації своєї причетності.

Кільця мішені - давно стали травою. Перетини - утворили діагональні пішохідні потоки. Люди поспішають пройти повз своєї суті.

На перетині, в центрі хреста - куля з полірованого металу. Завжди чесний: він відображає те, що бачить. На кулі викарбувані імена героїв.

Коли я дивлюся на своє відображення, я бачу на собі їх імена. Хтось був раніше за мене. Хто він? Його серце було гарячіше, він раніше в усьому розібрався й прийняв рішення. Стояти там. Загинути заради мене. Він був сміливіше чи просто раніше? Чи зможу я так? Хто, якщо не він?

Почуття подяки.

Металева куля - остання крапля людського терпіння, перший імпульс, який похитнув камінь. Хвиля від нього - послання, динаміка дії, вода, яка змиває бруд і брехню. Вони зробили все - віддали життя.

Кого я побачу у відображенні - залежить тільки від мене.