Проекти з реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні

 29 січня у приміщенні Білоцерківської центральної бібліотеки  відбулася презентація ескізних проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні зі спорудженням пам'ятника з метою вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні (під час «Революції Гідності») та загиблих борців за волю і незалежність України в антитерористичній операції на сході нашої держави.

Як раніше повідомлялося, на розгляд журі авторами із міст: Львів, Київ та Біла Церква було подано на конкурс 8 проектів. Визначення переможця відбудеться прозоро, оскільки  всі ескізні проекти закодовані, тому матимуть рівні умови. Тобто члени журі, до складу якого входять  фахівці: працівники управління містобудування та архітектури, професійні архітектори та художники,  визначатимуть кращий проект суто за найкраще передану ідею, зміст та виконані технічні завдання.

Відкриваючи захід, заступник міського голови Ольга Бакун зазначила, що наявність такої площі та відповідного пам’ятного знаку в місті є дуже символічним і важливим, тому до визначення кращого серед запропонованих проектів потрібно підійти виважено та серйозно. Закликала білоцерківців взяти активну участь в обговоренні проектів, залишаючи свої пропозиції та зауваження, які неодмінно будуть враховані під час визначення переможця членами журі.

 

Начальник відділу культури та туризму міської ради Юлія Ковальська провела детальну презентацію кожного проекту, з описами символічних значень використаних елементів та загальної композиції, враховуючи технічне завдання щодо передбачення паркінгу, масштабності навколишньої забудови, сприйняття пам’ятника з різних видових точок та візуальних осей, забезпечення вечірньої підсвітки проектованого пам’ятника і елементів благоустрою на площі, наявності існуючих інженерних мереж на ділянці та будівлі районної розподільчої підстанції електромереж  тощо.


Наразі всі вісім проектів представлено у центральній бібліотеці. Усі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з проектами та залишити свої зауваження й пропозиції щодо них  до 15 лютого ц.р. Після цього відбудеться визначення переможця.

Варто зазначити, що після презентації присутні обговорили проекти та технічні моменти щодо проведення реконструкції площі та встановлення самого пам’ятного знаку. Також було наголошено на необхідності врахування та збереження всі бачень жителів міста щодо майбутнього комплексу, оскільки це історична для Білої Церкви подія. Була піднята й тема фінансування даних робіт, на що Ольга Бакун зауважила, що передбачається співфінансування: як кошти міського бюджету, так й інвестиційні, тому в завданнях проекту було передбачено паркінг, як  однин із  елементів інвестиційної привабливості.

Присутні також наголосили, що всі представлені проекти несуть в собі великий символізм і зміст, тому можливий й таких розвиток подій, коли  членами журі буде запропоновано  авторам об’єднати певні елементи з різних представлених проектів, аби  отримати комплекс, що якнайкраще передаватиме глибину змісту пам’ятника щодо вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих борців за волю і незалежність України в антитерористичній операції на сході нашої держави. 

З описами та ескізними проектами ви можете ознайомитися нижче. Також запрошуємо вас висловити власну думку стосовно представлених ескізних проектів письмово, в центральній біліотеці. Для цього в залі обладнано спеціальну скриньку. Чекаємо вас за адресою: Торгова площа, 4/27 (щодня, крім суботи, з 9.00 до 18.00).

Зауваження та пропозиції також можна надсилати на  електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проекти можна подивитися тут

Джерело