Про ведення обліку дітей шкільного віку та учнів

Під час засідання виконавчого комітету було розглянуто та затверджено рішення «Про ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», з якого доповів начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик. Він наголосив, що таке рішення приймається щороку – з метою проведення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів м. Білої Церкви, здійснення контролю за здобуттям ними повної загальної середньої освіти. Але нині розглядається пізніше, оскільки лише у вересні 2017 року вийшов новий Порядок ведення дітей шкільного віку та учнів. Даний порядок передбачає, що перед створенням реєстру має бути встановлений уповноважений орган, відповідальний за ведення даного обліку. Тож, відповідно до прийнятого виконавчим комітетом рішення, управління освіти і науки Білоцерківської міської ради було встановлено уповноваженим органом, відповідальним за ведення обліку дітей шкільного віку та учнів та постійне оновлення реєстру даних про дітей шкільного віку та учнів (на кожен рік окремо).

Також рішення передбачає, що управління освіти і науки зобов’язане створити реєстр даних дітей шкільного віку та учнів на кожен рік окремо терміном до 20 серпня 2018 року; забезпечити виконання всіх заходів, що стосуються забезпечення ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, відповідно до Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів; забезпечити системний контроль за виконанням закладами загальної середньої освіти відповідно до Порядку в частині обліку учнів, їх переведення, відрахування та відвідування ними навчальних занять; розробити технічне завдання для створення реєстру даних про дітей шкільного віку та учнів; здійснити заходи щодо закупівлі електронної програми реєстру даних дітей шкільного віку та учнів відповідно до вимог чинного законодавства України; закріпити за закладами загальної середньої освіти території обслуговування .

«Вважаю, що це дуже гарний прецедент не тільки для Білої Церкви, але й для всієї України, адже в жодному іншому місті більше немає такої електронної бази даних про учнів, де буде чітко визначено інформацію про їхні вікові категорії, місце проживання, стать, місце навчання або місце роботи випускників навчальних закладів тощо. Усі ті персональні дані, які має у своєму розпорядженні управління освіти і науки, з дозволу батьків будуть розміщені у цих таблицях. Разом з тим, даним рішенням пропонується затвердити перелік вулиць та будинків за навчальними закладами, відповідно до яких школи будуть зобов’язані в будь-якому випадку приймати дітей дошкільного та шкільного віку до навчального закладу для того, аби забезпечити всіх дітей загальною середньою освітою», - наголосив Юрій Петрик.

Джерело