72-й Білоцерківській бригаді – 76 років!

19 січня у Білій Церкві відбулися урочистості з нагоди 76-ї річниці 72-ї Окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Свято сили, мужності, звитяги об’єднало сотні білоцерківців, які зібралися у ПК ВАТ «Росава», аби привітати воїнів – захисників нашої Батьківщини, яким ми завдячуємо миром на рідній землі.

Повідомляють у прес-службі Білоцерківської міської ради

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий. Він акцентував увагу на тому, що минулого року представники міської влади їздили вітати військовослужбовців у зону бойових дій, а сьогодні всі вони – бадьорі, здорові, усміхнені зібралися на місці постійної дислокації – у Білій Церкві.

«Ми дуже раді тому, що ви повернулися додому дійсно переможцями. Повірте, вся Біла Церква, вся Білоцерківщина, вся Україна чітко для себе усвідомлює, що саме завдяки вам, вашій звитязі, професіоналізму та героїзму сьогодні народжуються діти, всі ми живемо в мирі, не чуємо тих страшних вибухів, бойових дій кожен білоцерківець усвідомлює, що 72 білоцерківська бригада – наша гордість, і ми нею пишаємося!»

Геннадій Дикий відзначив грамотами Білоцерківської міської ради низку військовослужбовців – за особистий внесок у зміцнення обороноздатності держави, боротьбу за територіальну цілісність України та з нагоди 76-ї річниці 72-ї Окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Командиру бригади Руслану Тутусю міський голова вручив символічний подарунок - книгу «100 років Української національної революції», присвячену боротьбі України за незалежність – наголосивши, що сьогодні українські воїни продовжують цю боротьбу.

З вітальним словом виступив також голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур. Він наголосив, що 72 бригада має потужну бойову історію, всі роки якої були наповнені розвитком, великими перемогами, і, на жаль, втратами. І воїни, які віддали своє життя за суверенітет та мирне небо, завжди житимуть у серцях земляків. Доповненням до слів вітань стали почесні грамоти Білоцерківської районної державної адміністрації.

До присутніх звернувся також колишній командир 72-ї Окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а нині – заступник командира оперативного командування «Південь» полковник Андрій Соколов. Він побажав усім міцного здоров’я, мирного неба, пригадав сторінки історії, перемоги і втрати, які випали на долю 72-ї ОМБр. З особливим хвилюванням повідомив, що у капітана, командира саперної роти Євгена Сарнавського з позивним «Юджин», який загинув у червні 2017 року у районі Авдіївки, підірвавшись на ворожій вибухівці, нещодавно народився син. Також висловив вдячність бійцям за їхню мужність та героїзм, а родинам воїнів та жителям Білої Церкви подякував за те, що чекали і дочекалися своїх чоловіків та синів, волонтерам – за допомогу та підтримку.

Благочинний Білоцерківського району Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель церкви Покрова Божої Матері Микола Гопайнич наголосив, що у велике свято Богоявлення і Хрещення Господнього має велику честь вітати на рідній землі усіх воїнів, яким притаманні такі якості, як найбільша людська совість, гідність, любов до найдорожчого – своєї Батьківщині та своїх ближніх. Від імені предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату патріарха Філарета Микола Гопайнич вручив нагороди воїнам та волонтерам. 72-й Окремої механізованої бригаді побажав іти до перемоги, аби наша рідна земля жила в мирі та процвітанні.

Руслан Татусь, командир 72-ї Окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, сказав щирі слова вдячності за вітання на адресу бригади, відмітив, що вперше за чотири роки воїни відзначають день народження своєї бригади вдома, зі своїми рідними та близькими.

«Усе, що ми робили там, на фронті, було заради вас: щоб у це прекрасне місто не прийшла війна. Дякуємо вам за допомогу, за те, що не забуваєте військовослужбовців удома, вирішуєте їхні соціальні та побутові проблеми», - наголосив командир 72-ї ОМБр.

Зі словами вітань до військових також звернулися представники молодого покоління – вихованці Київського військового ліцею імені І.Богуна. Вони зачитали вітальний адрес від начальника ліцею – Героя України, генерал-майора Ігоря Корнійчука та передали символічний подарунок командиру 72 ОМБр – фотоколаж, присвячений пам’яті випускника ліцею Андрію Кизило, який загинув у січні 2017 року в районі промзони міста Авдіївка.

Під час заходу згадали імена, переглянули світлини та вшанували хвилиною мовчання всіх бійців, які не повернулися із зони АТО. Усі вони внесені до «Книги пам’яті полеглих в Україні», яка станом на 07 грудня 2017 року нараховувала 3760 імен.

Щирими оплесками присутні вітали виступи юних талантів, які взяли участь у концерті «Діти Білої Церкви – воїнам АТО». З творчими дарунками виступили: зразкова студія сучасної хореографії «Fly», переможниця телешоу «Україна має талант. Діти»Вероніка Морська, зразковий ансамбль танцю «Вікторія», лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анастасія Чумак, Павло Шкляров, колектив «Максимум» Володарського районного центру дітей та юнацтва, вихованці Білоцерківської школи мистецтв №5 та ін.