Контроль за ФГД підприємств комунальної власності міста

 Про висновки комісії по здійсненню контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності міста

У ході засідання виконавчого комітету  було прийнято два рішення щодо затвердження висновків комісії по здійсненню контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності міста

Так, одне із рішень стосується звернення комунального підприємства Білоцерківської міської ради “Муніципальна варта”. Дане підприємство було створено рішенням Білоцерківської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1779-42-VII.  Воно несе ряд функцій шодо забезпечення громадського правопорядку, участі у організації безпеки дорожнього руху, забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою міста та інше.

Для забезпечення виконання першочергових завдань, покладених на новостворене комунальне підприємство, з метою отримання спеціальної ліцензії на види діяльності визначених Статутом комунального підприємства, для забезпечення цілодобового функціонування Муніципальної варти, закупки спеціального одягу та матеріально-технічного забезпечення підприємству необхідне фінансування витрат в сумі 700 тис. грн.

Як зазначив керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, аби розпочати охоронну діяльність, комунальному підприємству необхідно отримати ліценцію, яка видається лише установі, що має штатних працівників – охоронників (із виплатою заробітної плати), відповідний пульт охорони, транспортні засоби, керівника та інші передбачені чинним законодавством умови. Саме тому, щоб мати можливість забезпечити дані умови, за розрахунками, на 4 місяці, поки буде отримана ліцензія й необхідні дані кошти .

Зауважимо, хоча  КП має статутний капітал як новостворена юридична особа, дані кошти на оплату праці та інші вищезазначені заходи використовувати не можна, лише на капітальні видатки.

Отож, комісія схвалила клопотання КП БМР «Муніципальна варта» щодо фінансової підтримки на безповоротній основі для поповнення обіговими коштами з метою забезпечення початку виробничої діяльності новоствореного комунального підприємства.

Членами виконавчого комітету  було підтримано дане рішення та схвалено проект рішення міської ради «Про надання безповоротної фінансової підтримки комунальному підприємству Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта», який буде винесено на розгляд сесії Білоцерківської міської ради.

«Ми намагатимемося максимально перевести дане КП на самоокупність. Всі комунальні заклади, школи, дитячі садочки, парки, спортивні комплекси та інші об’єкти  будуть переведені під охорону Муніципальною вартою, яка ефективно здійснюватиме свою функцію та зароблятиме кошти для забезпечення своєї діяльності. Я вважаю, що кошти, які наразі будуть виділені, – окупляться у найкоротші терміни тільки за рахунок збереженого майна та сплати податків КП», - наголосив міський голова  Геннадій Дикий. 

Другий висновок комісії по здійсненню контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності міста стосувався звернень комунальних підприємств щодо безповоротної фінансової допомоги для відновлення і утримання комунального майна та передбачення коштів у місцевому бюджеті на 2018 рік для поповнення статутних фондів.

Було проаналізовано фінансово–господарську діяльність комунальних підприємств міста за 11 місяців 2017 року, а саме:

 • КП БМР «Білоцерківтепломережа»,
 • КП БМР «БВАК»,
 • КП БМР «Агенція стратегічного розвитку»,
 • КП БМР «Підприємство готельного господарства»,
 • КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг»,
 • КП БМР «Тролейбусне управління»,
 • КП БМР ЖЕК № 6,
 • КП БМР ЖЕК № 1,
 • КП БМР ЖЕК № 7,
 • КП БМР «Інспекція з благоустрою».

Детальніше з інформацією про фінансові надходження та витрати даних комунальних підприємств та про необхідність поповнення їхніх статутних капіталів для забезпечення функціонування можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міської ради.

За розглянутою інформацією комісія зробила висновок підтримати клопотання вищезазначених комунальних підприємств щодо здійснення внесків до статутних фондів (поповнення Статутного фонду) на 2018 рік в межах передбачених видатків.

Тобто, як зазначила заступник міського голови Інна Новогребельська, за наявності фінансування, протягом 2018 року буде розглянута можливість поповнити статутні капітали даних підприємств за поданими заявками: 

 • КП БМР «Білоцерківтепломережа» на 4 млн 500 тис. грн;
 •  КП БМР «БВАК» на 1 млн 395 тис. грн;
 • КП БМР «Підприємство готельного господарства» - 36 тис.грн;
 • КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» - на 7 млн 800 тис. грн;  
 • КП БМР «Тролейбусне управління» - 6 млн грн;
 • КП БМР ЖЕК № 6 – 1 млн 900тис. грн;
 •  КП БМР ЖЕК № 1 – на 2 млн 775 тис. грн;
 • КП БМР ЖЕК №7 – 2 млн 562 тис.грн;
 • КП БМР «Інспекція з благоустрою» - 300 тис.грн.

Джерело