Поради вчених, як не зіпсувати Новий Рік

 Дорогі подарунки не завжди роблять наших близьких щасливими. А краще за всіх почуваються ті, хто проводить Різдво у родинному колі. Ці та багато інших цікавих висновків зробили американські психологи Тім Кассер та Кенон Шелдон. Вони досліджували емоційний стан людей протягом різдвяних свят та їх задоволення від отриманих подарунків.

НА ПОШУК ЩАСТЯ. Вчені провели опитування, у якому взяли участь 117 мешканців штату Іллінойс. Виявилося, що 75% опитаних були задоволені тим, як вони провели різдвяні свята. При цьому рівень доходів і освіти не мали суттєвого впливу на відчуття добробуту на Різдво. Однак було помічено, що чим старшими були опитувані, тим більш задоволеними вони себе відчували.

Дослідників зацікавив цей факт, тому вони дослідили це питання глибше. Виявилось,  що це пов’язано з цінностями літніх людей, оскільки з віком вони усе більшу увагу приділяють духовній стороні життя та пошуку нових сенсів.

КРАЩЕ – РАЗОМ. Дослідники з’ясували, що люди, які проводили час з родиною, в цілому оцінили свій рівень добробуту вище, ніж ті, хто святкував його сам або з друзями. Краще почували себе також люди, що брали участь у релігійних обрядах.

НЕ В ГРОШАХ ЩАСТЯ. Концентрація уваги на подарунках не тільки не збільшувала, а й зменшувала рівень задоволення від свята. Вчені з’ясували, що люди, які витратили на подарунки велику суму грошей або ж ті, для кого було важливо отримати певний подарунок, відчували більший рівень стресу.

А ось ті, хто витратив частину свого прибутку на благодійність, як правило, почували себе краще.

ПРОСТІ СЕКРЕТИ. Завдяки дослідникам з коледжу Кнокса ми тепер знаємо, що люди, які проводять на Різдво час з родиною та беруть участь у релігійних заходах, відчувають себе більш щасливими упродовж зимових святА от вартість подарунка має не таке вже велике значення. І навіть навпаки, чим дорожчий подарунок ви подаруєте своїм близьким, тим менш щасливими вони себе відчуватимуть.

Джерело