Визначена вартість медичних послуг

Під час засідання депутати затвердили рішення «Про погодження вартості медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) для мешканців інших населених пунктів, територіальних громад». 

Зокрема, відповідно до цього рішення:

- погоджено вартість медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) для мешканців інших населених пунктів,  територіальних громад;

- головним лікарям, керівникам комунальних закладів охорони здоров’я Білоцерківської міської ради було дано доручення з 01 січня 2018 року забезпечити укладання відповідних договорів на оплату вартості медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) з мешканцями інших населених пунктів, розпорядниками бюджетних коштів;

- невідкладна медична допомога надаватиметься безкоштовно в межах бюджетних призначень по загальному фонду комунальних закладів охорони здоров’я м. Біла Церква у поточному році.

Також було затверджено міську цільову програму «Цукровий діабет» на 2018 рік, на виконання якої з міського та державного бюджетів буде спрямовано 7,7 млн грн.

Метою програми є підвищення ефективності заходів, спрямованих на:

- пільгове забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет;

- запобігання та зниження інвалідності, смертності;

- збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих на цукровий діабет шляхом своєчасного та стовідсоткового забезпечення їх препаратами інсуліну.

За статистикою, у Білій Церкві станом на 01.09.2017 року в закладах охорони здоров’я міста перебувало на обліку 994 хворих на цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії, у тому числі 53 дитини та 941 дорослий. За 9 місяців  2017 року вперше було виявлено цукровий діабет у 43 осіб, з них: 8 дітей від 0 до 17 років та 35 дорослих.

Відповідно до світової статистики, кожні 13-15 років кількість хворих на цукровий діабет подвоюється. Аналогічна тенденція спостерігається і в Білій Церкві – показник захворюваності збільшився з 230,62 (2007 рік) до 339 на 10 тис. населення (2016 рік), що становить 47%. За 9 місяців 2017 року показник зріс із 331,0 (9 міс.2016 року) до 349,9 на 10 тис. населення, що становить 5,7%.

Джерело