Не затягуйте з візитом до проктолога - потім може бути пізно!

За кордоном людина навіть звичайну застуду не лікує самостійно – піде до лікаря за порадою і рецептом. У нас же все з точністю до навпаки – навіть при серйозних симптомах хворий швидше звернеться до знайомих, Інтернету, фармацевта в аптеці з проханням порадити щось дієве, ніж піде на  консультацію до лікаря. А через пару тижнів, або навіть місяців неефективного самолікування, лікар вже при всьому бажанні може і не допомогти. Особливо це відноситься до захворювань прямої кишки, коли до страху перед лікарями додається ще й сором.

– Люди вважають, що якщо з заднього проходу виділяється кров, то це - геморой. Хоча це може бути і ракова пухлина, і виразки, і поліпи, і анальні тріщини, - роз'яснює проктолог медичного центру «ДокторПРО» Леонід Корбут . – І, тим не менш, хворі замість запису до лікаря йдуть в аптеку і кажуть: «У мене геморой, що можете порекомендувати?». А через 2-3 місяці ситуація суттєво погіршується і хвороба набуває наступної стадії. Ось, наприклад, нещодавно на прийомі була жінка. Два місяці тому у неї з'явився дискомфорт, слиз, кров. І вона лікувала геморой. Ліки не допомогли. Прийшла до нас. Виявилося, ракова пухлина. А час вже втрачено… Пам’ятайте, чим пізніше хворий починає лікуватися, тим довше, дорожче й складніше проходить процес лікування, реабілітації та одужання. Чомусь, якщо у нас на одязі з'являється маленька дірочка, ми намагаємося її відразу ж зашити. Адже потім вона обов'язково збільшиться, доведеться накладати латку. Так і тут. Тільки до свого організму ми ставимося менш дбайливо, ніж до одягу.

Захворіти на  геморой та інші захворювання прямої кишки можливо в будь-якому віці. Дуже часто до проктолога потрапляють навіть 18-річні. Причому раніше їх було значно менше.

– У 17-18 років молодь їде з дому в інші міста на навчання, селяться в гуртожитку. Перестають нормально харчуватись (в раціоні здебільшого, гамбургери, хотдоги, та інший фаст-фуд),  додає проблем і тривале положення сидячи за комп’ютером.  

Якщо Ви вже маєте, навіть незначні симптоми описані вище – перевіртесь у проктолога! Якщо Вам більше 40 років і Ви жодного разу не робили профілактичного огляду – перевіртесь у проктолога! 

У медичному центрі «ДокторПРО» є найкраще діагностичне обладнання для проктологічної діагностики та кваліфіковані лікарі. До того ж, відразу після обстеження можна розпочати безопераційне лікування.