Новий закон про ЖКП: як уберегти свій гаманець?

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та нові правила субсидії сьогодні вже нікого не дивують. Однак, із нового року кожному українцю доведеться трохи розширити свої знання з економіки та юриспруденції, щоб уберегтися від штрафів, пені та не втратити житло. Порівняємо, як сьогодні платять за комуналку, та що нас чекає наступного року. 

За інформацією сайту "Слово і діло" у поточному році українці найбільше заборгували за газ – близько 12,1 млрд грн. На другому місці заборгованість за опалення та гаряче водопостачання. Ці показники за поточний рік зменшилися на 2,1 млрд грн, однак залишаються суттєвими — 7,4 млрд грн. За світло українці заборгували 3,5 млрд грн.

jek1

Злісні неплатники сьогодні є проблемою ЖЕКів та судових виконавців. Однак, з 2019 року ситуація зміниться – пеню будуть нараховувати автоматично. Зокрема, мова йде про зміни, які впроваджує нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги».

Як відзначають у Мінфіні, на тих, затримуватиме оплату, чекає пеня. Натомість, згідно з новою редакцією закону, українці зможуть позиватися на компанії, які надають послуги, у випадку якщо ті свідомо затягують з аварійними ремонтами або вчасно подають тепло до будинків.

Більше того, законом передбачена можливість зменшення розміру плати за комуналку в разі ненадання послуг ЖКГ, їх надання в неповному обсязі або погіршення якості. Також споживач може відмовитися від сплати комуналки (за винятком теплової енергії), якщо він відсутній у приміщенні понад 30 календарних днів.

У законі є ще один цікавий нюанс — без укладення договору (індивідуального або колективного) послуга не вважатиметься комунальною, а тому дія цього закону на неї не пошириться.

Детальніше дивіться у інфографіці: 

jek2

Джерело