Пропонування та одержання хабара є злочином

 Працівники поліції нагадують, що законодавством України передбачено відповідальність не лише за отримання хабара, а і за його пропонування. Люди повинні зрозуміти, що, давати хабар, це такий же самий злочин, як і його брати.

Чимало несвідомих громадян і досі помилково вважають хабар «найкращим врегулюванням» проблем і в такий спосіб намагаються уникнути судової тяганини чи адміністративної відповідальності за скоєне правопорушення. Люди навіть не замислюються над тим, що скоюють злочин за який передбачена кримінальна відповідальність.

Отже, за вчинення таких дій ч.1 ст. 369 (пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі) КК України передбачено покарання у вигляді штрафу від 500 до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк, із спеціальною конфіскацією.

Також передбачена відповідальність за одержання хабара. Згідно ст. 368 КК України, одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - карається штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Шановні громадяни! Якщо у вас вимагають хабар або ви стали свідком хабарницьких дій, негайно звертайтеся до поліції, телефонуйте на лінію «102».

УПД ГУНП в Київській області