Єдина оперативно-диспечерська служба у Білій Церкві

04 грудня у Білій Церкві на базі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги (вул. Водопійна, 40) відбулося відкриття Єдиної оперативно-диспечерської служби (ОДС). Це автоматизована інформаційно-комунікаційна система Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка створена на виконання «Програми вдосконалення екстренної медичної допомоги у Київській області на 2016-2018 роки» у рамках Національного проекту «Вчасна допомога» (створення єдиних регіональних ОДС).

Нещодавно Верховною Радою України підтримано медичну реформу, метою якої є переведення української системи охорони здоров’я на загальноєвропейський напрямок. Втілення реформи відбудеться поетапно з 01 січня 2018 року.

Саме в рамках цієї реформи і відбулося відкриття Єдиної оперативно-диспечерської служби на Київщині. Вона покликана якісніше та оперативніше реагувати на виклики пацієнтів, сприятиме співпраці бригад екстреної медичної допомоги з пожежниками та з поліцейськими. У кожній кареті екстреної медичної допомоги встановлено GPS-трекер, який автоматично відображатиме, де знаходиться кожна бригада, що допомагатиме диспечеру розподілити всі бригади так, щоб вони могли приїхати на виклик за 10 хвилин.

Проект диспечерської було розроблено Державним інститутом «Діпрозв’язок», а її оснащення та облаштування - ТОВ  «НВП «МонТекС», які також провели навчання персоналу на новому, високотехнічному обладнанні. Згідно Програми було передбачено та виділено майже 10 млн. грн. на будівництво ОДС, яка розрахована майже на 150 нових посад медичних працівників, а сама ОДС розрахована на обслуговування 1 750 000 населення Київської області.

У ході заходу виступила народний депутат України Ірина Сисоєнко, яка поінформувала, що дану диспечерську було побудовано Київською обласною радою на залучені кошти: «Команда депутатів обласної ради розробила «Програму вдосконалення екстренної медичної допомоги у Київській області на 2016-2018 роки», затвердила її і почала реалізовувати. Впровадження єдиної оперативно-диспечерської служби лише перший крок цієї Програми. Ми зробимо все можливе для того, щоб зменшити час приїзду бригади екстренної медичної допомоги і знизити смертність в ДТП та інших надзвичайних ситуаціях».

Також зі словами привітань до присутніх звернулися: депутат Київської обласної ради (політична партія «Об’єднання «Самопоміч»), голова комісії з питань охорони здоров’я Київоблради Наталія Бігарі, головний лікар КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф» Олександр Курмишов, представник ТОВ «НВП «МонТекС» Михайло Кількін та голова незалежної профспілки працівників Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги, заслужений артист естрадного мистецтва України Віктор Євтушенко.

У заході взяли участь депутати Київської обласної ради (політична партія «Об’єднання «Самопоміч») Сергій Кармазін, Сергій Бунін, Юрій Опенько, заступник начальника управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради Людмила Гадіяк, голова Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги Євгеній Масло, представники громадськості та журналісти ЗМІ.

Джерело