Затримано «чорних» трансплантологів

 Прокурор Київської області Дмитро Чібісов під час брифінгу повідомив подробиці затримання організованої злочинної групи, яка вербувала осіб, здебільшого неповнолітніх, для торгівлі людськими органами, обіцявши за це грошову винагороду

 У четвер, 23 листопада, у прокуратурі Київської області відбувся спільний брифінг прокурора Київщини Дмитра Чібісова та начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України Артема Крищенко щодо затримання трьох чоловіків за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 (вербування людей, вчинене з метою експлуатації у формі вилучення органу  - печінки, вчинене щодо неповнолітнього) КК України.

Прокурор Київської області зазначив, що члени ОЗГ вербували здебільшого неповнолітніх, вік яких сягав від 14 до 16 років. Зловмисники обіцяли юнакам великі кошти, на які вони зможуть купити собі речі, зокрема, мобільні телефони та автівку. При цьому, нікому зі своїх потерпілих вербувальники не повідомляли про високий ризик для здоров’я та життя.

Вербування відбувалось через соціальні мережі та зазвичай батьки навіть не підозрювали, що їхні діти можуть продати свій орган злочинцям, стати інвалідами або загинути – наголосив Д. Чібісов.

Артем Крищенко повідомив, що операція по затриманню зловмисників відбулась сьогодні на київському вокзалі.

Джерело