Будьте обережними! Шахрайства в інтернеті

 В час розвитку інформаційних технологій більшість людей здійснюють через інтернет масу дій: поповнення рахунків інтернету і мобільного телефону, купівля речей через онлайн-магазини, оплата комунальних рахунків, а також роботу у всесвітній павутині. Але з активністю грошових операцій в мережі почастішали випадки шахрайства в інтернеті.

З 30 жовтня по 30 листопада на території Київщини триває поліцейська операція "Трикстер", що націлена на боротьбу з Інтернет-шахраями
З метою протидії організованій злочинності, виявлення та документування протиправних дій членів злочинних груп, причетних до шахрайських заволодінь коштами громадян у сфері електронної комерції на території Київщини з 30 жовтня по 30 листопада проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Трикстер".
Зловмисники вигадують нові способи, щоб виманити кошти у довірливих громадян. Найбільш популярною схемою, якою користуються аферисти, є "фішинг" – виманювання у неуважних користувачів мережі - Інтернет конфіденційної інформації, а саме: паролів банківських карток, імен, телефонних номерів. За допомогою цих даних злочинці можуть видавати себе за власника інформації і вчиняти від його імені різні протиправні дії. Також зафіксовано велику кількість випадків шахрайства з банківськими картками, у сфері купівлі товарів через Інтернет - магазини та он-лайн оголошення.
Білоцерківський відділ поліції просить громадян, які здійснюють покупки та продажі в інтернеті звертати увагу на наведені вище ознаки, які можуть допомогти Вам не стати жертвою інтернет шахраїв.

Ознаки шахрайства при продажі товару

 •  Відсутні телефон та адреса продавця, а контакт пропонує підтримувати зв’зок тільки по електронним засобам зв`язку: особисте листування, email, миттєві повідомлення.
 •  Ім`я продавця явно вигадане або відсутнє.
 • Оголошення складено недбало, присутні граматичні помилки (не опечатка), транслітерація, відсутні фотографії товару або ж вони не реальні.
 • Ціна товару занадто низька порівняно з аналогічними пропозиціями інших продавців. Окремим випадком може бути ситуація зі смартфонами, одягом, взуттям, косметикою, в якій вам товар таки пришлють, але він виявиться дешевої китайської копією вибраної брендової моделі. 
 • Продавець готовий вислати післяплатою, але вимагає невелику передплату в якості страхування для компенсації своїх витрат на пересилання і гарантії того, що ви заберете товар при його доставці у ваше місто. Зазвичай називають суму 50-200 грн. при продажу дорогих товарів: телефони, ноутбуки, планшети, дитячі коляски і т.д.
 •  Продавець пропонує вам копії своїх документів (паспорт, водійські права, читацький, студентський,) в якості підтвердження його особи. Насправді, такі копії, швидше за все, підроблені в графічному редакторі і нічого не гарантують. 
 •  Оплата за товар приймається тільки на рахунок в анонімній електронній системі платежів ( LiqPay, Webmoney, Яндекс гроші та інші).
 •  Оплата приймається на карту, видану на прізвище, яке не збігається з ПІБ продавця.
 • Покупець не цікавиться станом товару, а відразу запитує номер картки, на яку можна перекласти гроші. Далі звичайно йде спроба зняти гроші за допомогою послуги даного банку " Екстрені гроші". Деталі, які можна і які не можна повідомляти покупцеві, дивіться в наступному пункті.
 • При переказі грошей на вашу карту у вас запитують інформацію, відмінну від номера картки та ПІБ. Запам`ятайте, для переказу грошей на карту на вашу користь в більшості банків України досить знати тільки ПІБ та номер картки. Ні термін дії, ні CVV2 -код, ні одноразові паролі, які несподівано приходять вам на телефон, нікому повідомляти не можна. Це прямий шлях до втрати коштів на карті.
  Покупець пропонує не купити, а помінятися на його товар, використовуючи послугу обміну, яку, надають деякі служби доставки.
 •  Покупець після отримання завідомо робочого товару хоче його повернути, користуючись вашою порядністю. Звичайно, випадки поломки при пересиланні бувають, але відповідальність у такому разі несе кур`єрська служба доставки, якщо ви належним чином упакували товар і попросили вказати спеціальний знак - наклейку " крихке ".
  Якщо Ви все ж таки стали жертвою Інтернет – шахраїв, або володієте іншою корисною інформацією негайно повідомляйте в поліцію за номером «102»

Джерело