Звільнили всіх! Депутати блокують роботу мера

Одними з найактуальніших питань були проекти рішень по звільненню з займаних посад всіх заступників міського голови, секретаря МР Бориса Смутка та всіх членів виконавчого комітету.

По даним питанням висловився сам Генадій Дикий. Міський голова зазначив, що в разі, якщо депутати проголосують за дані рішення – робота міської ради буде повністю заблокована – це в той час, коли йде інтенсивний запуск опалення в житлових будинках, підготовка всіх відділів та управлінь до зимового періоду. Також Геннадій Дикий висловив думку, що таке рішення «запущене з верху». Припускаємо, що мер мав на увазі тиск на депутатів.

38 zasidannya3

Присутність в залі депутатів від всіх партій крім Самопомічі та Батьківщини частково підтверджує таку думку. Доречі, ініціатором зняття секретаря МР був безпартійний депутат В. Бабенко, а заступників міського голови О. Оріховський – член партіїї економічного відродження України, головою якої в БМР є колишній мер Білої Церкви Василь Савчук.

Пропозиція щодо членів виконкому надійшла від депутата В. Кошеля. Голова фракції «Опозиційний блок», А. Король зазначив, що проект рішення про зняття з займаних посад членів виконкому не відповідає чинному законодавству, і за нього можна буде голосувати, коли із проекту рішення приберуть прізвище В. Гнатюка.

38 zasidannya123

Якщо дані проекти рішень наберуть 28 чи більше голосів депутатів, то Геннадій Дикий не зможе накласти вето на ці рішення. За зняття з посад членів виконкому проголосували 26 депутатів, 2 утримались та 2 проголосували проти. Міський голова зазначив, що буде вимушений заветувати це рішення. «Голосування за зняття з посади секретаря МР Б. Смутка має відбуватися таємно» - з такою заявою виступив С. Постівий. Тож, шляхом таємного голосування депутати вирішили відсторонити від займаної посади секретаря міської ради Б. Смутка. Це рішення набрало 24 голоси.

38 zasidannya2

    Також, 22 голосами депутати вирішили відсторонити від займаних посад всіх заступників міського голови. Це: І. Новогребельська, В. Гнатюк, О. Настіна, С. Постівий.

  Варто зазначити, що на всі рішення депутатського корпусу може накласти вето міський голова, тож незрозуміло – для чого було 3 години «товкти воду в ступі», адже самі автори цих проектів рішень, та-й депутати, які за них голосували не могли про це не знати. Так само як і не могли не порахувати, що на подолання вето їм не вистачає декількох голосів.