Реконструкція системи теплопостачання масиву «Леваневський»

 Міський голова: «В цілому місто готове до початку опалювального періоду, але найбільше занепокоєння викликає аварійний стан магістрального трубопроводу «ТЕЦ-місто». Магістральна мережа вже вичерпала свій паспортний розрахунковий ресурс, який складав 25 років. На теперішній час перевищення проектних термінів експлуатації складає 20 років.

Технічною особливістю конструкції магістралі є те, що пошкодження труби у будь-якому місці приводить до зупинки теплопостачання до всіх споживачів теплової енергії у зв’язку з відсутністю технічних умов для циркуляції теплоносія по менших колах на весь масив Леваневського. А це один з найбільших районів міста, в якому розташовано 109 багатоквартирних будинків, 5 шкіл, 9 дитсадочків, 6 великих промислових підприємств. Загальна кількість осіб, що мешкають на масиві, складає понад 56 тис. осіб».

За період підготовки на тепловій магістралі «ТЕЦ-місто» тричі були проведені гідравлічні випробування. Загальна кількість поривів становила 8 на головній ділянці діаметром 800-400мм та 2 пориви на магістралі діаметром 100-300мм. На даний час всі пошкодження на магістральному трубопроводі усунені. 13 вересня під час проведення гідравлічних випробувань головна ділянка теплової магістралі діаметром 820мм випробування витримала.

Вже розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту «Реконструкція системи теплопостачання житлового масиву «Леваневський» від Білоцерківської ТЕЦ у м. Біла Церква». Втілення даного проекту дозволить створити умови для сталого й безперебійного забезпечення тепловою енергією мешканців масиву «Леваневський», зменшення питомих витрат палива на транспортування теплової енергії, покращення екологічної ситуації міста. 

Як зауважив міський голова на даний час згадана проектно-кошторисна документація пройшла  Державну будівельну експертизу за всіма напрямками, загальна вартість реалізації проекту в цілому складає 338,8 млн грн.

Перевагою цього проекту є те, що він дозволяє проводити роботи почергово. Так, виконання першої черги будівництва можливо без зупинки теплопостачання масиву «Леваневський». Вартість реалізація першої черги реконструкції – 96,5 млн грн. 

Аби знайти шляхи вирішення даного питання за ініціативи міського голови та народних депутатів України 22 вересня у м. Біла Церква відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.  2 жовтня відбулося ще одне засідання Комітету щодо продовження обговорення порушених питань. 

«Розуміння у народних депутатів актуальності проблеми мережі «ТЕЦ-місто» є і вони підтримали необхідність виділення коштів з державного бюджету. Як тільки місту буде виділено відповідне фінансування – відразу розпочнуться  відповідні роботи» - зазначив Геннадій Дикий.

Міський голова висловив слова вдячності за сприяння народному депутату України Хвичі Мепарішвілі та поінформував, що на засіданні Комітету також були розглянуті питання реконструкції шляхопроводу «Горбатий міст», стадіону «Трудові резерви» та закупівлі нових тролейбусів та ін.

Крім того міський голова наголосив, що до зимового періоду проводять відповідні роботи й ДЖКГ та ЖЕКи міста. Вже закуплено майже весь необхідний об’єм піщано-сольової суміші. Також на засіданні сесії міської ради розлядатиметься можливість, у разі перевиконання місцевого бюджету, закупівлі спеціальної техніки для очищення тротуарів від снігу.

Під час прес-конференції міський голова Геннадій Дикий дав відповіді на питання журналістів щодо заходів, які проводяться в місті по вияву несанкціонованих врізок до зливової каналізації; початку опалювального періоду; проведення заходів по охороні складів боєприпасів та стратегічних об’єктів міста  та дій при виникненні можливих надзвичайних ситуацій; забезпечення функціонування ліфтового господарства; упорядкування МАФів на території міста та ін.

Джерело