Прем'єр пообіцяв зниження ціни на скраплений газ

Як повідомив В. Гройсман на своїй сторінці у Facebook, різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Я б назвав це диверсією проти України. І все це наслідок монополізації ринку, яка відбулась за останній рік.

29 серпня зібрав за одним столом представників профільних міністерств, керівництво Антимонопольного комітету, Державної фіскальної служби, правоохоронних органів, представників компаній-трейдерів і мереж та поставив перед усіма, від кого це залежить, завдання протягом декількох тижнів стабілізувати ситуацію. На 15 вересня маємо отримати іншу цінову картинку на ринку скрапленого газу. А до кінця вересня учасники ринку на нараді пообіцяли вернутись до того рівня цін, який був до кризи.

Щодо причин нинішньої ситуації, то дійсно споживання скрапленого газу в Україні зростає, а належної інфраструктури, яка роками створювалась на ринку бензину чи дизпалива, в тому числі для зберігання резервів, не створено. Через це ринок чутливий до збоїв у поставках. Так є сезонні фактори, хоча вважаю, що учасники ринку мали б їх спрогнозувати і врахувати.

Але, вважаю, що поряд зі всіма іншими причинами саме монополізація ринку призвела до виникнення дефіциту, за яким послідував цей стрибок цін. Я вимагаю від правоохоронних органів встановити, хто винен у цій ситуації, прискіпливо проаналізувати всіх учасників ринку, особливо недобросовісних трейдерів, а на майбутнє профільне Мінпаливенерго має сформувати заходи, спрямовані на демонополізацію ринка та диверсифікацію поставок.