Лейтенант В.Тарасюк з Білої Церкви став Героєм України

Президент підписав укази про присвоєння найвищого звання мужньому лейтенанту-оборонцю Авдіївської промзони та капітану, який підірвав себе, потрапивши в оточення російських військ біля Щастя.

За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенанту Василю Тарасюку та посмертно капітану Євгену Лоскоту присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка», повідомляють у глави держави. 

Під час виступу з нагоди 26-ї річниці Незалежності, президент Порошенко нагадав, що нині в Україні 42 Героя України. 

«Зараз я можу назвати імена сорок третього та сорок четвертого. 24-річний лейтенант Василь Тарасюк, мужній оборонець Авдіївської промзони – однієї із найгарячіших точок на теперішній лінії зіткнення. І капітан Євген Лоскот, який в чотирнадцятому році зупинив рух колони російських військ в бік Щастя. Потрапивши в оточення, останньою гранатою підірвав себе, вигукнувши при цьому «Слава Україні!», - сказав президент. 

Нагороду отримали мати капітана Євгена Лоскота Ксенія Данилівна та син героя Тарас. 

За словами глави держави, укази про присвоєння їм найпочеснішого звання були підписані 24 серпня. 

Верховний головнокомандувач також підкреслив, що 200 учасників сьогоднішнього параду ще раніше відзначені державними нагородами за фронтову звитягу. 

«Двісті тисяч пройшли через шість хвиль мобілізації. Вже близько ста тисяч – пішли служити за контрактом. 130 тисяч воїнів із бойовим досвідом зараховані до мобілізаційного резерву. У разі загострення ситуації – готові швидко повернутися до строю. Це – армія, яку підтримує весь український народ. Це по-справжньому народна армія», - наголосив глава держави. 

 

Василь Олександрович Тарасюк, позивний «Тайфун», потрапив у зону бойових дій після випуску з Академії сухопутних військ ім.Сагайдачного у березні 2016 року, був призначений командиром взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади (Біла Церква). «Тайфун» брав участь у розробці операцій, керував боями безпосередньо в бойових порядках роти. Під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки в перші місяці 2017 дістав три осколкові поранення і чотири контузії. 

Євген Олександрович Лоскот - член Козелецької районної організації «Свобода», активний учасник Революції Гідності, пішов на війну добровольцем. 7 вересня 2014 року Євген Лоскот з двома бійцями на БМП атакували командний пункт ворога, використавши ефект неочікуваності, та змогли нанести втрати в техніці та живій силі. В часі повернення бойову машину підбив ворожий танк. Один з воїнів зміг повернутися до своїх, другий потрапив у полон, Євген прикривав їх відхід. Завдяки корегуванню ним артилерійського вогню, окупанти зазнали суттєвих втрат в живій силі. Проте Лоскота видали місцеві і він поранений потрапив в оточення та прийняв свій останній бій на закинутій фермі поблизу села Весела Гора (Слов'яносербський район). Коли закінчились набої, підірвав себе гранатою, Після цього Євгена дострелили в голову, терористи ж на добу пригальмували просування вглиб нашої території. За цей час змогли вийти з оточення п'ятдесят українських вояків, підтягнулися до Щастя та закріпилися добровольці з «Айдару» й бійці 92-ї бригади .