Нові тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій

Під час засідання виконавчого комітету було прийняте рішення «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор № 1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів». Дане рішення набуде чинності з 01 вересня ц.р.

Директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Анатолій Кравець, який доповідав із даного питання, відмітив, що тариф, який використовують ЖЕКи для надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, був розрахований у 2011 році. Головні складові, які враховуються при розрахунку тарифу, це мінімальна заробітна плата та вартість палично-мастильних матеріалів.

«У 2011 році вартість електроенергії становила 42 коп./кВт, мінімальна заробітна плата – 940 грн на початку року і 1004 грн наприкінці. На сьогодні – вартість 1 кВт електроенергії – 1,68 грн, мінімальна заробітна плата – 3200 грн. Тому відповідно до чинного законодавства відбулося коригування тарифів, які використовують ЖЕКи для надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, в сторону їх збільшення на 11-15%», - пояснив Анатолій Кравець.

Заступник міського голови Валерій Гнатюк додав, що спочатку була пропозиція розрахувати економічно обґрунтований тариф, але за дорученням міського голови було прийнято компромісне рішення щодо забезпечення оплати за електроенергію.

«Якщо раніше житлово-експлуатаційна організація сплачувала за електроенергію  200 тис. грн., то нині – 700 тис. грн. І різниця в розмірі 500 тис. грн., яка могла б бути використана на поточні ремонти, підготовку до опалювального сезону, спрямовується як обов’язковий платіж на електроенергію», - відмітив заступник міського голови.

Геннадій Дикий зауважив, що мешканці багатоквартирних будинків на сьогодні мають вибір – вони можуть найняти приватну управлінську компанію, створити ОСББ, які самі управлятимуть своєю установою, або ж користуватися послугами житлово-експлуатаційної контори.

«Чимало ОСББ в нашому місті пішли вперед і затвердили тариф, значно вищий від того, який передбачений даним рішенням», - зазначив міський голова.

За інформацією, виконавчого комітету Білоцерківської міської ради