Будівництво нової автостради Київ – Біла Церква

Так вважає глава Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор») Славомір Новак
«У нас є дві пропозиції із будівництва автострад на умовах концесії. Перше, дуже важливе для економіки країни, – частина міжнародного коридору Gо Highway – автомобільна дорога Краковець – Львів. Вона може стати першою концесійною автострадою в Україні. Але для реалізації проекту ще треба змінити законодавство про концесію», – заявив він журналістам у четвер.
Друга пропозиція, за словами керівника «Укравтодору», – будівництво нової автостради Київ – Біла Церква. Ця дорога вичерпала свою пропускну спроможність і не може забезпечити трафік, що постійно збільшується, в цьому напрямку. Нова дорога допоможе цю проблему вирішити.
«Важливою умовою для реалізації концесії із будівництва автомобільних доріг є інтенсивність руху не менше 18 тис. автомобілів на добу платного трафіку. Лише тоді з’явиться можливість залучити банківські ресурси для фінансування такого проекту», – зазначив глава «Укравтодору».
За його словами,, агентство провело значну роботу над помилками попередніх спроб реалізувати концесійні дороги в Україні.
«Я упевнений: цього разу у нас все вийде», – зробив висновок С.Новак.
Будівництво і експлуатація автомобільної дороги Львів – Краковець протяжністю 84,4 км є пілотним концесійним проектом в Україні. Будівництво в країні доріг у рамках державно-приватного партнерства (концесії) передбачає повернення інвестицій концесіонерові за рахунок збору плати за проїзд, а також плати за доступ і експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, сучасних ліній зв’язку уздовж дороги.
Орієнтовний термін будівництва цієї дороги становитиме чотири-п’ять років. Фінансування на 100% залучатиме приватний інвестор. Термін концесії – до 49 років. Термін експлуатації – 45 років. Концесіонер відповідатиме за будівництво, утримання, ремонт дороги. Категорія планованої дороги в чотири смуги – 1-А. Орієнтовна швидкість руху – 120 км/год.
У травні 2015 року «Укравтодор» оголосив концесійний конкурс на будівництво дороги Львів – Краковець. Проте, у вересні того ж року конкурсна міжвідомча комісія відхилила заявки обох претендентів – українського консорціуму «Концесійні транспортні магістралі» і французької Bouygues.
«При розгляді заявок комісія виявила, що жодна з компаній не в змозі забезпечити фінансування робіт із будівництва об’єкту концесії ні за рахунок власних, ні за рахунок залучених коштів, як це передбачено умовами концесійного конкурсу», – зазначав «Укравтодор». 

Джерело