Будівництво об’їзної дороги

 

Питання  реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, створення об’єднаних територіальних громад наразі є актуальним. Приміром, на кінець 2016 року в Україні створено 367 ОТГ в ряді громад вже відбулися перші вибори. Таке об’єднання стало випробуванням для багатьох. Ті, хто пішов на цей крок, охоче діляться позитивними резульатами. Для декого ж реформування стало шляхом сумнівів та протиріч. Адже передбачити всі нюанси поки що не вдалося нікому.

Білоцерківський район теж активно працює в напрямку створення об’єднаних територіальних громад. Зокрема, це питання неодноразово розглядалося на нарадах, семінарах та засіданнях за участі голів місцевих рад. Відбуваються й зустрічі з активом громад, на яких обговорюються перспективи створення майбутніх територіальних утворень, визначаються можливі проблеми та шляхи їх вирішення.

Питання утворення ОТГ на теренах Білоцерківщини було одним із головних під час робочої зустрічі з першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації Олександром Савченком, що відбулася 12 липня. Під час наради за участю голови Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадія Джегура, в.о. Білоцерківського міського голови Бориса Смутка, Узинського міського голови Олександра Охріменка, голови Фурсівської сільської ради Миколи Фурсенка, голови Шкарівської сільської ради Анатолія Бондаря, голови Терезинської селищної ради Володимира Гаєвського, голови Поправської сільської ради Івана Кабули, голови Коженецької сільської ради Василя Шпака, голови Пилипчанської сільської ради Василя Ярмоли, начальників відділів, управлінь, структурних підрозділів РДА, обговорили позитивні та проблемні сторони створення об’єднаних громад на Білоцерківщині. Наразі розглядається можливість створення об’єднаних громад з адміністративними центрами у місті Узин, смт Терезине, селах Фурси та Шкарівка. Олександр Савченко підкреслив, що при створенні таких громад, головне враховувати інтереси жителів тих чи інших населених пунктів. «Є завдання, яке нам поставив губернатор і ми маємо його виконувати. Тому слід спокійно та виважено підійти до процесу об’єднання. Особливу ж увагу треба приділити спірним питанням. Але рухатися слід виключно у законодавчому полі», - наголосив Олександр Ілліч.

«Наразі ми активно працюємо в цьому напрямку та тримаємо це питання на особливому контролі. Так, в селах поблизу міста Узин тривають громадські обговорення. У цих зустрічах обов’язково приймають участь представники райдержадміністрації, Узинської міської ради. Спілкуємося з людьми, роз’яснюємо. Днями Фурси підписали меморандум про співпрацю з містом Біла Церква. Тож робота в даному напрямку ведеться. Сподіваємося, що восени ми вже вийдемо на конкретний результат», - розповів Геннадій Васильович.

Своїми роздумами з даного питання поділилися і лідери місцевих громад, на яких лежить безпосередня відповідальність за долю своїх односельців. Резюмуючи першу частину зустрічі, хотілося б наголосити, що у такому важливому процесі як створення об’єднаних громад важливо щоб усі його учасники навчилися слухати не лише себе, а й один одного. Без цього говорити про позитивний результат неможливо.

Друга частина зустрічі стосувалася не менш важливого питання – питання будівництва об’їзної дороги, оскільки від великогабаритного транспорту страждають як жителі міста, так і району. Зокрема зі скаргами до органів влади неодноразово зверталися жителі сіл Глибічка, Вільна Тарасівка. Проблемним це питання було і для жителів міста, які мешкають на вулицях Колгоспна та Таращанська. Люди нарікають переважно на роботу «Білоцерківського кар’єру», адже саме вантажівки з його продукцією є найчастішими збурювачами людського спокою. За словами громадян, машини з кар’єру мають вагу понад 40 тонн і це вкрай негативно впливає на будівлі, зведені вздовж доріг.

Єдиний спосіб вирішити дане питання – нарешті збудувати об’їзну дорогу, яка б дала можливість створити безпечний дорожній рух і дозволила повноцінно працювати виробничим підприємствам регіону. Ще в 2105 році за участю представників районної та міської влади було визначено напрямок майбутньої дороги. Її загальна протяжність – близько 5 км. й мала будуватися вона у два етапи. Перший етап - від траси «Біла Церква – Володарка» до «Царинку» на Таращанському. Другий етап, що передбачає будівництво решти кілометражу, простягнеться від дороги «Біла Церква – Пилипча» до дороги «Біла Церква – Володарка». Загальна вартість проекту за розрахунками на 2015 рік становила близько 10 мільйонів. Але далі справа не зрушилася, тому зацікавлені сторони знову підняли це питання на зустрічі з Олександром Савченком.

Опісля нарад, відбувся особистий прийом громадян, під час якого розглядалися питання щодо належного функціонування радіоточок, передачі дитячого садка на баланс місцевої ради, земельні питання.

Джерело