Чому влітку водопровідна вода може мати запах?

Причина такої ситуації – спекотна погода, що  призводить до маловодності та цвітіння синьо- зелених водоростей в водосховищі.

Звідки з’являються синьо-зелені водорості, чим вони небезпечні ? За однією класифікацією – це синьо-зелені водорості, за іншою – це ціанобактерії, одні з найдавніших організмів на планеті, їх оцінюють: від 3 до 3,5 мільярдів років. Ці організми можуть жити у прісній та солоній воді, у ґрунті та навіть на снігу. Вони дуже часто можуть виробляти токсичні речовини, які доволі шкідливі. Однією з причин появи цих водоростей є глобальне потепління. Середньорічна температура постійно зростає, літо стає все спекотнішим і тривалішим, а це все створює сприятливі умови для життя синьо-зеленим водоростям.

Наступним чинником є стояча вода. Причина тому, зменшення або часткового припинення скиду води з Щербаківського, Володарського, Тетіївського та Шамраївського водосховищ, які знаходяться вище по б’єфу. Це призводить до зниження рівня води у Білоцерківському верхньому водосховищі.   Зменшення рівня призводить до погіршення якості води в районі водозабору НС-І-го підйому за показниками «каламутність», «кольоровість», «аміак», рН та мікробіологічними показниками. Це значно ускладнює роботу водоочисних споруд Білої Церкви.

Ще один фактор – це наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби тощо, які містять фосфор і фосфорні сполуки – це біогенний елемент, який є «їжею» для синьо-зелених водоростей.

«Всі знають, що джерелом для водопостачання міста Білої Церкви є Білоцерківське верхнє водосховище на річці Рось»,- розповідає начальник цеху водоочисних споруд «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Віталій Степура. А якість води в р. Рось на сьогоднішній день незадовільна. Особливо зараз в літній період, коли спостерігається цвітіння водосховища. Крім того, не менш важливим фактором є низькі рівні (маловодність) в басейні Білоцерківського верхнього водосховища р. Рось, це зумовлює низьку якість забірної води. Вода є універсальним розчинником, який розчиняє не лише мінеральні та органічні речовини, що позитивно впливають на склад води, а й інші речовини, які потрапляють в річку. А це: неконтрольовані скиди через рибо – господарську діяльність, поверхневі стоки з прибережних смуг (мінеральні добрива сільсько – господарської діяльності), нелегально скинуті неочищені стічні води підприємств, а нерідко сміття й самих мешканців, що відпочивають або живуть біля річки».

 Але фахівці підприємства запевняють: у них все під контролем-питна вода по всім показникам відповідає стандартам і є безпечною. Підприємства «БІЛОЦЕРКІВВОДА» цілодобово контролює якість води, що подається на місто. Проте, періодично може бути відчутний неприємний (характерний для цього періоду) річковий запах , який не становить загрози для здоров’я людини і є наслідком незадовільного стану якості води в р. Рось.

«БІЛОЦЕРКІВВОДА» запевняє, що хімічний та бактеріологічний стан води в нормі, проте є проблема з специфічним запахом річки, який за даної ситуації дуже важко нейтралізувати. Також представники «БІЛОЦЕРКІВВОДИ» не рекомендують мешканцям міста в цей період купатися в річці Рось.

Джерело

Фото