В уряді пропонують локдаун на Різдвяні свята

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує двотижневий локдаун, прив’язаний до новорічних свят.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

“Моя особиста думка — краще прогнозований локдаун, ніж тривала невизначеність. Тому я пропонував би, по-перше, запланувати двотижневий локдаун, прив’язаний до новорічних свят. Безумовно, уряд має допомогти всім, хто фінансово потерпає в умовах безробіття. А, по-друге, відмовитись на Різдво та Новий рік від масових заходів і зустріти свята в режимі онлайн, наприклад в зумі. Принаймні буде, що згадати”, – написав Ткаченко.

Так, він вказав на те, що на тлі запровадженого “карантину вихідного дня” останні дні “щодобова кількість інфікованих коронавірусом знизилася”. “Але питання, що нас очікує завтра — залишається відкритим. Ситуація має бути прогнозованою. Українці мають заздалегідь знати, що їм очікувати. Розтягнута у часі “червона зона” не може бути безкінечною, через негативний вплив на економіку”, – зауважив Ткаченко.

Водночас він зазначив, що, за озвученим наразі планом МОЗ, українців чекає поки що останній “карантин вихідного дня”, і цього чекають всі, хто зараз не може працювати в умовах коронавірусних заборон та обмежень.

“Йдеться і про креативні індустрії, і про туризм і про малий та середній бізнес тощо”, – додав міністр.

Про запровадження повного локдауну на новорічні свята говрять і в Офісі Президента. Зокрема, радник голови Офісу Президента Тимофій Милованов зізнався, що не вірить в ефективність карантину вихідного дня. Відтак він висловив переконання, що кращим варіантом було б запровадити жорсткий карантин під час різдвяних свят на 3 – 4 тижні.

"Якщо відпустити все, для економіки теж буде погано, коли всі будуть хворі. Тому потрібно вводити певні обмеження. Я раніше говорив про жорсткі обмеження. Я не вірю особисто, що спрацює карантин вихідного дня, але сподіваюся, що я не правий", – зазначає Тимофій Милованов.