В Україні відмовилися від адаптивного карантину та ввели загальний: що це означає

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 11 листопада, під час засідання уряду.

"У нас COVID-19 розвивається ураганними темпами - і я зараз не перебільшую, я говорю так, як воно є. У нас заповнюються ліжка просто у геометричній прогресії... Для нас, лікарів, я думаю, найкращий спосіб - це застосування повного локдауну не менш, ніж на три тижні... Але, керуючись, спираючись, зокрема на ті розрахунки, які були від Міністерства економіки, від Міністерства фінансів, про те, що говорив прем'єр-міністр України - ми не в змозі витримати повний локдаун", - сказав очільник МОЗ Максим Степанов.

За його словами очільника МОЗ, розрив передачі ланцюга можливий тільки за рахунок зменшення контактів між людьми. 

"Отже, що ми пропонуємо, які зміни до карантинних обмежень? У зв'язку із розповсюдженням хвороби на всій території країни, ми пропонуємо відмовитися від адаптивного карантину та перейти на загальнодержавний карантин із обмеженнями, які діяли в попередньому варіанті карантину на територіях із "помаранчевим" рівнем епідеміологічної небезпеки для всіх територій", - додав Степанов. 

Отже, що забороняється:

На період карантину на території країни на період дії карантину буде заборонено: проведення масових, культурних, у тому числі концертних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участю понад 20 осіб. У разі проведення заходів з кількістю учасників до 20 осіб, організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше, ніж 1,5 метра. 

Ще нові обмеження стосуються також діяльності кінотеатрів та театрів. Відтепер заповненість кінозалів або залів повинна становити понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі. Тобто, якщо більш ніж 50% заповненість, заборонено.

 

Ще під заборону потрапляє діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 квадратних метрів приміщення. 

Забороняється і здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу. 

Наступне обмеження - повна заборона: проведення дискотек, робота розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування, ресторанів, кафе, барів, буфетів, закладів з організацією дозвілля. 

Ще одна заборона - це робота після 22:00 та до 7:00 суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування: ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо. Крім діяльності з надання послуг громадського харчування і здійснення адресної доставки та замовлень на виніс.

Забороняється і розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками та більше як 4 особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються у ньому з вдягнутими засобами індивідуального захисту органів дихання, що прикривають ніс і рот).

Під заборону попадає теж діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, в яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше, ніж 1,5 метри; забороняєтьс робота, де не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту органів дихання та не здійснюється належний контроль за їх використанням; не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремих контейнерах. 

Діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також санаторно-курортних закладів та стаціонарних відділень первинного та складного протезування, протезно-ортопедичних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики. 

Відвідування закладів освіти здобувачами освіти, групами, кількістю більше, як 20 осіб. Крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної мистецької освіти.

 Відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції більше, ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладів освіти. 

Проведення закладами охорони здоров'я планових заходів з госпіталізації, крім ургентних станів, а також всіх решта планових госпіталізацій, які дозволяються і які залишаються на території країни, відтермінування яких неможливо по показниках здоров'я або життя.

Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. м. приміщення.