На Білоцерківщині через скаженого кота ввели карантин

На Білоцерківщині в селі Озерна ввели карантинні обмеження у зв’язку з підтвердженим випадком сказу у безпритульного кота.

Про це повідомляє прес-служба Білоцерківської райдержадміністрації.

Як зазначив начальник Білоцерківського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Володимир Вовкотруб, підозру на сказ було зафіксовано у безпритульного кота в с. Озерна.

У зв’язку з підтвердженням діагнозу було введено карантинні обмеження та визначено межі неблагополучної на сказ території, а також загрозливої зони з урахуванням забрудника інфекції та місцевих умов.

Так, вогнищем сказу визначено с. Озерна з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, лісовими та польовими масивами. До загрозливої зони віднесено адміністративні межі Озернянської, Маловільшанської, Фастівської та Сорокотязької сільських рад.

Довідково: Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через: - укус; - подряпину та мікроушкодження шкіри; - потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки./p>

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки./p>

Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі; в останні роки збільшилась роль котів, які нерідко мають спільні з лисицями території лову мишей, досить часто хворіють на сказ також сільськогосподарські тварини./p>