Верховна Рада підняла мінімалку до 5 тисяч гривень

Верховна Рада України підтримала законопроєкт зі змінами до держбюджету на 2020 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплатні до 5 тисяч гривень з 1 вересня. Таким чином, мінімальна зарплата зросте на 5,86%.

За відповідний законопроєкт проголосували 326 депутатів.

Таким чином, позитивно це позначиться здебільшого на бюджетниках, заробітна плата яких розраховується на підставі мінімальної заробітної платні.

Також багато які соціальні виплати залежать від мінімалки, тому зростуть й вони, що добре для незахищених верств населення.

Фізичні особи-підприємці (ФОПи) натомість платитимуть більше податків, бо єдиний соціальний внесок залежить від мінімалки — він становить 22% від мінімальної зарплатні. Тобто, з 1 вересня ЄСВ за місяць складатиме 1100 гривень.

Підвищення мінімалки, затроне і малий та середній бізнес, який через пандемію коронавірусу переживає чергову кризу. У зв’язку з цим бізнес знову може піти у «тінь», видаючи зарплати в конвертах, або звільняючи працівників. Крім того, не варто забувати про інфляцію, через зростання цін вона «з’їсти» ці додаткові гроші.