«У нас немає елементарних ліків»: У Білій Церкві через відсутність ампули глюкози померла пацієнтка

Білоцерківська станція екстренної медицини знаходиться у критичному становищі і має перебої з вкрай необхідними медикаментами.

Як повідомив Голова Незалежної профспілки працівників Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги Віктор Євтушенко, після офіційного візиту на станцію медичної допомоги Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, адміністрація Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф була вимушена піти на деякі поступки колективу. Але після цього, на Білоцерківській станції екстреної медицини знову з’явилися перебої з вкрай необхідними медикаментами:

«До цих пір на станції відсутні чи з’являються зі значними перебоями: аспаркам, глюкоза, фіз.розчин, наркотичні засоби, новокаїнамід, платифілін, тестові смужки для визначення цукру в крові, верапаміл, АТФ, тахібене, перекис водню, спирт медичний, магнія сульфату, в/в крапельниці, маски, нашатирний спирт, корвалол, валеріана, в/в катетери, шприці на 20,0 тощо!» - зазначає Віктор Євтушенко.

На початку липня, через відсутність у фельдшерів звичайної ампули глюкози, не було можливості надати елементарну медичну допомогу хворій на цукровий діабет, внаслідок чого пацієнтка померла:

«8 липня через відсутність в бригади ЕМД звичайної ампули глюкози, не було можливості надати елементарну медичну допомогу, що призвело до смерті хворої на цукровий діабет! Медикам доводилося соромно просити чоловіка хворої, аби той бігав по аптеках і вишукував необхідну ампулу!» - розповідає Віктор Євтушенко.

Інші пацієнти також не можуть отримати повноцінну медичну допомогу:

«Буквально 23 липня хворому з порушенням ритму серця не змогли надати повноцінну допомогу через відсутність ампули аспаркаму! І таких випадків немало, але вони цинічно приховуються керівниками КНП.»

На думку Євтушенка, те, що зараз робиться в Білоцерківській станції екстренної медицини має кваліфікуватися не інакше, як зумисний злочин з боку керівництва Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:

«Навіть під час селекторної наради, коли керівники звітували про випадки нестачі ліків, які призвели до трагічних наслідків, деякі замісники пані Шарко дозволяли собі нахабні висловлювання на кшталт «…ви що, мене цим розжалобити хочете?»! А коли про це було привселюдно згадано, то ті ж керівники вдавали вигляд, що вперше почули про смерть пацієнтки через відсутність ліків! Якщо це не цинізм вищого гатунку, то щонайменше повинно кваліфікуватися не інакше, як зумисний злочин з боку керівництва!»

Крім цього, далеко не всім працівникам до цих пір були виплачені заслужені кошти за роботу у вогнищі з хворими на коронавірусну інфекцію COVID-19.

«Як приклад, за травень 2020 року керівник станції подав на оплату списки в кількості 147 осіб, а пані Шарко не затвердила навіть і 20 осіб! І все це робиться без будь-якого пояснення на розсуд адміністрації КНП. Тож не дивно, що віднедавна на станції пішла хвиля відмов медпрацівників обслуговувати виклики до хворих на коронавірус!»