На Київщині знову заборонили ловити раків

З 15 липня по 1 вересня 2020 року на водоймах Київщини розпочинається друга линька раків. У зв'язку з цим встановлюється заборона на їхній вилов.

Про це повідомляє Управління Держрибагентства у Києві та області.

"Линька є важливим періодом у житті раків. Тому закликаю бути свідомими, дотримуватися даної заборони та не порушувати правила рибальства, – зазначив т. в. о. начальника рибоохоронного патруля Київщини Сергій Старунов.

Протягом линьки раки скидають свій старий панцир. Поки новий покрив не затвердіє – вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

За вилов раків під час заборони на порушника чекатиме адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років. Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.