З 22 травня запрацює громадський транспорт, з 25-го - дитячі садочки

З п’ятниці, 22 травня, Україна перейде на адаптивний карантин, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень.

Як повідомляє Урядовий портал, після 22 травня буде дозволений рух міського і приміського наземного транспорту. Також дозволять проведення спортивних змагань (без глядачів), роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях.

За словами Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м.

Він підкреслив, що з 25 травня уряд планує дозволити роботу дитячих садків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація.

Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою, - додав Денис Шмигаль.

Очільник уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення.

Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу.

По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні. Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня, - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив прем'єр-міністр, включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень.