Опалювальний сезон у Білій Церкві на межі зриву

Білоцерківтепломережа може не розпочати опалювальний сезон цієї зими і плану дій у міської влади наразі немає.

 

Про це заявив депутат Геннадій Джегур за круглим столом, що пройшов 11 вересня.

«Заборгованість населення та інших споживачів перед Тепломережею - 108 млн. грн, а заборгованість підприємства перед «Нафтогазом» та іншими контрагентами – 411 млн. грн. Навіть якщо всі боржники Тепломережі з нею розрахуються, у підприємства лишиться своїх боргів – 300 млн. грн! Отже це все наштовхує на думку, що опалювальний сезон 2019-2020 у нас під загрозою зриву. Контракти з керівниками комунальних підприємств заключає міський голова Геннадій Дикий. Це його безпосередня відповідальність. То що мер і його підлеглі роблять для того, щоб цю проблему вирішити? Не потрібно перекладати відповідальність свою на когось. Коли це питання піднімалося в кінці минулого року, не було плану виходу підприємства з кризової ситуації, просто змінили керівника. І тепер для порятунку підприємства знову мер буде просити депутатів виділити Тепломережі з бюджету мільйони гривень» - коментує Геннадій Джегур. 

Нагадаємо, що підприємство скаржилося на наявність величезної заборгованості за газ ще минулого року та з цього приводу планувало підвищити тарифи на послуги із надання тепла. "Білоцерківтепломережа" мотивувала потребу підвищувати тарифи тим, що чинні тарифи не відповідають економічно обґрунтованому рівню витрат на надання послуг теплопостачання населенню і бюджетним установам та організаціям, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. Тоді, силами громадської організації "Біла Церква разом" тепломережі не дали підняти ціни на опалення. Аби уникнути банкрутства, комунальне підприємство звернулося за допомогою до міської ради і "Білоцерківтепломережі" з міського бюджету виділили 5 млн грн безповоротної фінансової допомоги та до кінця 2020 року планують проінвестувати підприєство ще на 12 млн грн. Втім, це навряд чи допоможе комунальному підприємству вибратися з боргів. 

Також за круглим столом депутати БМР зауважили, що за ініціативи міського голови Геннадія Дикого навесні 2019 року було звільнено керівника "Білоцерківтепломережі" з приводу доведення підприємства до банкрутства. Тоді ж було обрано нового керівника. Та це жодним чином не відобразилося на роботі підприємства та до нового опалювального сезону не було розроблено плану виходу тепломережі з кризи.

Раніше місцеві активісти вже піднімали тему заборгованості КП "Білоцерківтепломережа". Голова осередку «Національного корпусу» у Білій Церкві Олександр Коломієць зазначав, що міська влада спрямовано діє на банкрутство підприємства з метою створення чергового концесіонера. Таким чином міські чиновники разом із керівниками підприємства зможуть отримувати прибуток з населення та одночасно спустошувати міський бюджет.