Реконструкція Замкової гори по-білоцерківськи

Департамент ЖКГ Білоцерківської міськради замовив проведення реконструкції рекреаційної зони Замкової гори.

Роботи до кінця року проеде ПП “Будмакс”. Після реконструкції на Замковій горі з’являться нові тротуари і буде постелений газон. Саму будівлю ремонтувати не будуть.

 

6 вересня 2019 року Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради уклав з ПП “Будмакс” договір на проведення реконструкції рекреаційної зони “Замкова гора” в Білій Церкві. Вартість угоди складає 1,39 млн гривень.

Згідно з укладеною угодою, підрядник повинен облаштувати в рекреаційній зоні нові тротуари, встановити бордюри і покласти нову плитку, постелити газон. Також в обов’язки підрядника входить укладання нової кабельної мережі. А от реконструкція будинку органної музики, що знаходиться у приміщенні Костелу святого Івана Христителя, у план відновлення рекреаційної зони «Замкова гора» не увійшла.  

Закупівля проводилася без відкритих торгів. В системі опублікований тільки звіт про укладений договір. Роботи мають бути завершені до кінця 2019 року.

Варто нагадати, що Костел святого Івана Хрестителя на Замковій горі наразі знаходиться в аварійному стані. Останній ремонт будівлі проводився у 2011 році. Директор пам’ятки архітектури неодноразово звертався до місцевої влади з проханням врятувати костел від повної руйнації. Тріщини на фасаді та покрівлі щороку збільшуються, а деякі декоративні елементи фасаду ось-ось впадуть туристам на голову. Втім, міський голова Геннадій Дикий вбачає у реконструкції пам’ятки проблему. За його словами, в Україні існує лише кілька організацій, які зможуть розробити проект реконструкції костелу та матимуть на це відповідну ліцензію. Можливо, саме тому оновлення Замкової гори буде проведено у звичному для білоцерківців форматі - викладення алей та тротуарів бруківкою.

 

Дивіться відео: Під загрозою руйнування - Будинок органної музики не може приймати туристів?

 

Для довідки: Замкова гора – сучасна назва городища літописного міста Юр’єва, розташованого в центральній частині Білої Церкви, на лівому березі річки Рось. Сьогодні це пам’ятка архітектури національного значення XI-XIII століть, який знаходиться під охороною держави з 21 липня 1965 року.

 

Фото: Ростислав Малєнков