6 районів замість 25: Київщину планують розділити на нові райони

Проєкт "Децентралізація" передбачає створення 6-ти районів – одиниць субрегіонального рівня з наступними адміністративними центрами: 

  Біла Церква, Бровари, Ірпінь, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів.

За інформацією інформаційної агенції "Погляд", презентація проєкту відбулась на нещодавньому круглому столі «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Київщини», який відбувся в Київоблдержадміністрації у п’ятницю, 6 вересня.

 

Назва району

Центр

Складові елементи-райони

Населення осіб

Межа доступності, км

Білоцерківський

Біла Церква

Білоцерківський, Володарський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський,Таращанський, Тетіївський

525 330

Орієнтовно 60 км

Ірпінський

Ірпінь

Боярська ОТГ, Бучанська ОТГ, Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Ірпінська МР, Поліський

452 950

Орієнтовно 60 км

Фастівський

Фастів

Васильківський, Васильківська ОТГ, Макарівський, Фастівський

203 346

Орієнтовно 60 км

Обухівський

Обухів

Обухівський, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Ржищівська ОТГ, Чабанівська ОТГ

231 543

Орієнтовно 60 км

Броварський

Бровари

Броварський, Бориспільський

320 298

Орієнтовно 60 км

Переяслав-Хмельницький

Переяслав-Хмельницький

Переяслав-Хмельницький, Баришівський, Згурівський, Яготинський, Березанська ОТГ

229 861

Орієнтовно 60 км

 

За базу для розробки цього проєкту адміністративно-територіального устрою Київщини його автори взяли схему функціонування системи екстреної медичної допомоги.

Так, в Київській області успішно функціонують 6 станцій екстреної медичної допомоги, які розташовані у Білій Церкві, Броварах, Вишгороді, Обухові, Переяслав-Хмельницькому, Фастові. Кожна зі станцій обслуговує закріплені за нею райони, які визначалися за критеріями транспортної доступності та густини населення. Дана система функціонує з 2013 році та на практиці довела свою ефективність.

На думку авторів цього проєкту, порівняно з іншими розробленими проєктами, які передбачають створення 4-ох та 5-ти районів на Київщині, він краще враховує потреби мешканців області, підтримує перспективні точки зростання, вирівнює дисбаланс розміщення продуктивних сил регіону, а також враховує перспективи формування столичної агломерації.

У цьому проєкті виправлені недоліки, що присутні у проєкті, підготовленому Департаментом містобудування та архітектури КОДА і який передбачає створення 5 районів на Київщині.

Так, зокрема, проєкт, що розроблений Департаментом, не враховує цілий ряд критеріїв, що суперечать Методичним рекомендаціям щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Мінрегіоном:

  • Будь-який населений пункт, розташований у межах 30-ти кілометрової  зони доступності від межі міста – обласного центру, не може розглядатися як потенційний адміністративний центр ОСР;  (три з п’яти запропонованих адмінцентрів розташовані ближче 30 км від Києва);
  • Адміністративним центром ОСР може бути місто, чисельність населення якого становить не менше як 50 тис. осіб (Васильків – 37 тис. осіб, Переяслав-Хмельницький – 23 тис. осіб);
  • Якщо межі двох або більше міст, чисельність постійного населення яких становить не менше, ніж 50 тис. осіб, розташовані один від одного на відстані менше ніж 30 км, то адміністративним центром ОСР визначається місто, чисельність населення якого найбільша (центром району визначений Васильків, хоча чисельність населення Фастова більша на третину).

Проєкт, який передбачає створення 6 районів, підтримують голови багатьох міст, селищ та ОТГ Київщини: під ним поставили свої підписи на підтримку мери Фастова, Білої Церкви, Обухова, Кагарлика, Богуслава, Миронівки, Макарова, Борової, Кожанки, голова Томашівської ОТГ, голови Фастівської райради та райдержадміністрації.

Очікуються підписи під цим проєктом й інших представників місцевого самоврядування Київщини.

Презентували даний проєкт під час круглого столу, який організувала Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» міський голова Фастова Михайло Нетяжук та голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко.