Проблема глобального потепління вирішена?

 Вчені Швейцарського технічного інституту (ETH) в Цюріху провели чергове дослідження в області кліматичних змін і назвали новий спосіб мінімізувати наслідки глобального потепління. Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті журналу Science.

Дослідження показало, що людство може утримати температуру на Землі від зростання більш, ніж в 1,5 градуса в середньому за рік (критичне зростання), якщо різко скоротить викиди парникових газів, використання нафти, вугілля і природного газу. В іншому випадку, вже в найближчі 40 років на планеті збільшиться інтенсивність штормів, ураганів і рясних опадів, а також посухи в окремих місцях.

 

Вчені зі Швейцарії уточнили, що вихід із ситуації може бути також в збільшенні зелених насаджень - 1 млрд га нових лісів зможе збалансувати погодні умови на тривалий час. У їх дослідженні говориться, що можливість засадити такі території лісами є - великі площі для цього є у США, Китаї, Росії, Австралії і країнах Південної Америки. Як стверджують фахівці, в даний час на планеті є 2,8 млрд га лісів, які поглинають 200 млрд тонн вуглекислого газу. Виділяється ж вуглеводнів близько 300 млрд тонн (в основному внаслідок роботи промислових підприємств).

67733646 1390248177807738 1252656361821437952 o

Вчені підрахували, що за майбутні десятиліття ці нові дерева могли б поглинути майже 750 мільярдів метричних тонн вуглекислого газу, що приблизно дорівнює забруднення атмосфери за останні 25 років.

«Це рішення проблеми зміни клімату набагато дешевше всіх, в тисячі разів», - зазначив один з авторів дослідження Томас Краутер, еколог зі Швейцарського федерального інституту технології в Цюріху.