Кінезіотейпування: чарівні смужки чи обман?
Кінезіотейпи — це еластичні стрічки, виконані з 100% бавовни, покриті гіпоалергенним клейким гелем на акриловій основі. Вони накладаються на шкіру і при температурі тіла клей активізується. Кінезіотейпи еластичні розтягуються на 30-40% від своєї первинної довжини, по товщині та еластичності вони наближені до властивостей людської шкіри. Оскільки бавовна — матеріал, що дихає, тейпи можна залишати на шкірі до 2 тижнів. При цьому пацієнт абсолютно не обмежений у рухах, тейпи легко переносять контакт з вологим середовищем і швидко висихають.
Тейп забезпечує постійну підтримку м'язів і сухожилок, сприяє зменшенню болю і вираженості запального процесу, розслаблює перенапружені та втомлені м'язи, прискорює природний процес їх відновлення, а також «нав'язує» правильний стереотип руху. При цьому дана методика не обмежує свободу руху і дозволяє вести звичайний спосіб життя.
- Показання:
- реабілітація після травм;
- наявність больового синдрому;
- підтримка м'язово-фасціального сегмента після проведення сеансів мануальної терапії;
- порушення м'язового тонусу, в комплексній реабілітації при травмах, ДЦП, парезі Ерба, захворюваннях опорно-рухового апарату;
- полегшення навантаження на м'язи, зв'язки, суглоби для профілактики спортивних травм.
- Протипоказання:
- індивідуальна нестерпність;
- захворювання шкіри;
- захворювання серцево-судинної системи в ступені субкомпенсації;
- тяжкі захворювання нирок;
- тяжкі форми цукрового діабету;
- тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.
Методика була розроблена в 1973 році американським доктором японського походження Кензо Касі, який поставив перед собою завдання розробити новий метод тейпування, який би не обмежував свободу руху, як класичні тейпи. Вперше методика себе зарекомендувала і була представлена на олімпіаді в Сеулі в 1988 році. Після цього вона завоювала не тільки країни Азії, але й всю Європу, де почала широко використовуватися лікарями різних спеціальностей.