Голубуцький про мера Білої Церкви:

 Одна з великих партій планує на парламентських виборах у мажоритарному окрузі зробити ставку на міського голову Білої Церкви Геннадія Дикого, проти якого відкрито кілька кримінальних справ, заявив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. 

На парламентських виборах у мажоритарних округах політичним силам краще не робити ставку на представників місцевої влади із зіпсованою репутацією, заявив на своїй сторінці у Facebook заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

"На цих парламентських виборах чи не в усіх учасників одна і та сама проблема: кадри. І хоча значна кількість партій іде під гаслом "обирайте нові обличчя" – нових облич насправді дуже мало. Скажімо, у того ж "Слуги народу" просто немає вибору, бо геть порожній кадровий резерв – тому там підхід до формування списку суто бізнесовий і список наповнюється не просто "старими особами", а геть давніми і майже забутими. Інші партії просто розраховують на "перевірені кадри" – переважно чиновників і мерів на місцях. Загалом, це цілком логічно: працює сподівання, що ті досить добре "засіяли" свої округи, щоб на цьому ресурсі здобути перемогу. Але це – фатальна помилка", – переконаний політтехнолог.

Він вважає, що виборець не буде підтримувати "досвідчених", тому що вони "персоніфікуються з конкретними невиконаними обіцянками, із корупцією і кримінальними справами, до яких догосподарювалися в післямайданний період".

"Далеко ходити не треба. Хто, наприклад, готується йти у Верховну Раду по мажоритарці в Білій Церкві? Як я розумію, одна з крупних партій планує зробити ставку на міського голову Геннадія Дикого. Але хтось реально оцінював негативний шлейф, який є у Дикого? Діяльністю міського голови зацікавилося НАБУ, провели обшуки, порушено кілька кримінальних справ. Бо якось дуже синхронно почали розцвітати компанії з орбіти Дикого, тільки-но виконком міськради підняв тарифи на опалення, проїзд в автотранспорті чи комунальні послуги", – написав Голобуцький.

Політтехнолог додав, що висновки щодо обґрунтованості підозри Дикого в "дерибані" міського бюджету ще попереду.

"У мережі вже з'явилися промовисті відеоролики про діяльність Білоцерківського міського голови далеко за межами законності. І далі кампанія проти нього буде лише набирати обертів. І це не чорнуха, на яку можна не звертати уваги. Місцеві ЗМІ про всі ці факти пишуть давно і досить відверто", – зазначив експерт.

За його словами, рейтинг Дикого поки реальний, але існує лише за інерцією, поки немає сильних суперників.

"Скажімо, досі нічого не чути про висуванців по Білій Церкві від новообраного президента [Володимира Зеленського] чи від партії "Сила і честь" Ігоря Смешка, котрий у першому турі президентських виборів посів по Білоцерківському округу третє місце. Очевидно, що кандидати, які підуть на вибори під прапорами Смешка чи Зеленського, доволі легко обіграють Дикого. Адже за мером тягнеться шлейф корупційних скандалів, його активно знищуватимуть з усіх боків, відтак підтримка постійно знижуватиметься. Тому й дивно, що хтось ще робить ставку на кандидата без реальних шансів на перемогу", – констатував Голобуцький.

Він вважає, що для Дикого програш не буде фатальним, тому що він залишиться мером, а для партії, яка зробить на нього ставку, це мінус один "багнет" у парламенті.

"При тому кожен такий "мінус один" може мати вирішальне значення. Кілька таких ставок на "Диких", як у Білій Церкві, – і Зеленський точно отримає повністю підконтрольний парламент. Просто тому, що люди критично не хочуть голосувати за старих, дискредитованих уздовж і впоперек корупціонерів", – резюмував Олексій Голобуцький.