У Білій Церкві презентували пілотний проект для засуджених

 

В Білій Церкві вже було проведено ряд зустрічей із фахівцями з Норвегії, чия система пробації вважається однією з найкращих в Європі. В рамках угоди про співробітництво, підписаної між двома урядами – України та Королівства Норвегії, була розроблена спеціальна програма.

«Не секрет, що більшість засуджених, близько 80%, виходячи на волю, знову повертаються в місця позбавлення волі. У Норвегії цей показник становить близько 20%. Ми дуже вдячні за допомогу, і Біла Церква готова до впровадження цього проекту – у першу чергу, задля безпеки громади міста. Сподіваюся, пілотний проект буде успішним»- такі слова лунали на зустрічі.

Начальник установи виконання покарань в Норвегії, NORLAU, Сірі Фйортфорт під час зустрічі розповіла, що після відбування покарання у в’язниці людина потребує програми адаптації до суспільства, а тому робота з впровадження системи пробації спрямована на створення безпечних умов життя для суспільства, уникнення повторного повернення людини, яка відбула покарання, до в’язниці.

Начальник Відкритого сектору Білоцерківської колонії №35 Андрій Приходько зазначив, що із засудженими, які беруть участь у даному проекті, проведена робота, складений план оцінки потреб, взяті до уваги проблемні питання, які їх турбують тощо.

imgbig 2 1

У рамках реалізації пілотного проекту здійснюється співпраця з установами з метою пошуку роботи для засуджених, надання медичних та інших послуг тощо.

Презентований проект має на меті створення пілотної групи із числа засуджених. Крім того, буде проведена робота із тими засудженими, які після звільнення планують повертатися до Білої Церкви, відібрані особи, які відповідають за моральними якостями, термінами відбування покарання тощо. Нині розробляється план підготовки до звільнення таких осіб, оцінка їхніх потреб тощо.

Цікаво, у системі пробації Норвегії працює близько 5 тисяч співробітників з різними рівнями підготовки та сферами спеціалізації; робота проводиться на користь двох сторін – як громади, так і засудженого; соціальна місія полягає в триманні людини під вартою та у в’язниці у такий спосіб, що задовольнить суспільство та попередить вчинення нового злочину; робота в системі пробації полягає в тому, аби допомогти (мотивувати) порушників до зміни кримінальної поведінки через їхні власні зусилля, а метою роботи є вибір правопорушниками після звільнення життя без злочину.

Учасники зустрічі розглянули приклад колонії м. Берген, яка нагадує собою окрему спільноту, що є відокремленою від суспільства, проте враховує базові потреби засуджених.

бла

Для довідки: Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.