Микола Бабенко: "Ми продовжимо оскаржувати незаконні рішення міської влади у судах"

 ГО «Біла Церква Разом», виконуючи обіцянки, які давала містянам, подає до Верховного Суду України касаційну скаргу з питання скасування незаконно встановлених тарифів на послуги, які надають житлово-експлуатаційні контори.

В організації впевнені, що потрібно використати всі законні можливості та довести справу до логічного завершення.

– Це важливо, оскільки справедливе рішення Верховного Суду дозволить скасувати тариф, а також зробить можливим порушення кримінального виробництва щодо тих осіб, які переклали сотні мільйонів гривень білоцерківців у кишені комунальної мафії, – запевнив голова ГО Микола Бабенко.

Ще у минулому році активісти ГО довели в окружному адміністративному суді, що тарифи на послуги ЖЕКів у місті збільшили необґрунтовано і в протизаконний спосіб. Тоді суд погодився з наданими доказами і визнав протиправність підвищення тарифів.

Тарифи на послуги ЖЕКів можуть підвищуватися лише на підставі методики, затвердженої Кабміном. Нею визначені формули, відповідно до яких тариф розраховується для кожного будинку окремо.

– Ми довели, що ніхто і ніяких розрахунків не робив взагалі, – сказав Микола Бабенко. – Візьмемо для прикладу буд. №18 по вул. Леваневського. Ми порахували згідно із платіжками, що кожен місяць за прибирання сходових клітин мешканці будинку платять 26 550 грн. За прибирання прибудинкової території – 12 810 грн. Всього – майже 40 000 на місяць!

Якщо проводити розрахунки відповідно до методики, то в калькуляцію необхідно включити зарплату прибиральниці, мийні засоби та знаряддя виробництва. Я точно знаю, бо запитував, що заробітна плата прибиральниці нині складає в середньому 3 800 грн/місяць на руки. Хай разом із податками це становить 4 900 грн/місяць. Раз на місяць дають мийні засоби та знаряддя праці. Це ще 1 000-2 000 грн. Разом – 7 000 грн на місяць. І це максимальна калькуляція. При цьому прибирання – одна із статей, де тариф піднявся найбільше.

Плюс багато іншого. Найголовніше, що ці суми не обґрунтовані жодними розрахунками. Водночас після підвищення тарифу кожна білоцерківська сім’я сплачує додаткові 50-100 грн на місяць в залежності від розміру квартири. А для представників комунальної мафії це додаткові 8-12 млн грн на місяць.

– Ми також довели, що виконком ухвалив рішення про підвищення тарифів не просто в порушення методики. Під час засідання у членів виконавчого комітету розрахунки були відсутні! – наголосив Микола Бабенко. – Їх підробили через кілька місяців після прийняття рішення, уже після того, як ми почали вимагати документи. Це означає, що було вчинено злочин, передбачений статтями 364 (зловживання владою або службовим становищем), 366 (службове підроблення) і 367 (службова недбалість).

Зокрема в порушення закону України про доступ до публічної інформації проект рішення не був своєчасно опублікований. Так, усе робили утаємничено і поспіхом.

– Отже, довівши в суді всі зазначені позиції, ми позбавляли «комунальників» десятків, навіть сотень мільйонів гривень, які під виглядом прибирання сходових клітин осідають у кишенях знахабнілих чиновників. Окрім того, виникало питання про порушення кримінальних справ. І вони мали б дуже швидке завершення, оскільки факт незаконного рішення вже встановлений судом, – запевнив Микола Бабенко. Саме тому, на його думку, міська влада подала апеляцію.

– І мабуть, підкріпила її «більш звичними» для українських судів «доводами», які до права і закону ніякого стосунку не мають, – робить припущення голова ГО «Біла Церква Разом». Адже в результаті апеляційний суд ухвалив дуже швидке рішення.

– За одне засідання, на якому не був присутній жодний представник організації, суд постановив скасувати рішення першої інстанції.

Найцікавіше, що суддівська колегія в складі трьох суддів не змогла знайти жодних протиріч у наданих нами доказах і аргументах. Суд не зміг спростувати той факт, що підвищення тарифів безпідставне, незаконне і прийняте з порушенням процедури.

Проте апеляційний суд вказав, що ми як громадська організація не маємо права подавати позов в інтересах жителів міста. Кожен білоцерківець повинен зробити це сам. За тиждень до такого ганебного рішення, цей же апеляційний суд, за схожою справою по тарифах на комунальні послуги, де позивачем виступила також громадська організація, не став вказувати на те, що вона не має права захищати інтереси жителів, і виніс рішення про скасування тарифів. Різниця лише в тому, що там йшлося про м. Київ.

Однак навіть студент 4 курсу юридичного факультету розуміє абсурдність рішення, ухваленого апеляційним судом. Саме тому ми і подаємо скаргу до Верховного Суду, який, я сподіваюся, нарешті винесе справедливе рішення!

Адже йдеться не лише про те, щоб зупинити розграбування жителів міста на 10 млн грн щомісяця. Набагато важливіше інше – це відкриє нам дорогу до кримінального переслідування конкретних осіб, які займалися підробкою документів. Повна відсутність невідворотності покарання за вчинені злочини і є першочерговою причиною того, що чиновники не просто втратили будь-який страх щодо розкрадання, а й знахабніли настільки, що роблять його ще більш масштабним шляхом встановлення незаконних і грабіжницьких тарифів на тепло, воду, послуги ЖЕКів і проїзд, – зазначив Микола Бабенко. А ще додав, що наразі ГО буде продовжувати за допомогою судових механізмів оскаржувати всі незаконні рішення міської влади, домагатися відкриття кримінальних справ і продовжувати публікувати власні розслідування.

джерело