Спорт

По річці Рось під українськими прапорами

Водний похід за маршрутом: смт Володарка – с. Березна – с. Щербаки – с. Фесюри – с. Пилипча – с. Глибічка – м. Біла Церква. 

Концепція молодіжної політики є предметною, якщо базується на підтримці ініціатив молодіжних громадських організацій. Саме молодіжні громадські організації за нових життєвих реалій стають чи не єдиним посередником між державою та молоддю, створюють умови та гарантії для реалізації творчого потенціалу молоді – як у її власних інтересах, так і в інтересах усього суспільства.

Уже 15 років поспіль відділом у справах сім’ї та молоді проводиться міський конкурс програм і проектів дитячих та молодіжних громадських організацій. Він є одним із механізмів реалізації в м. Біла Церква державної молодіжної політики та передбачає спрямування бюджетних коштів на виконання проектів і програм, що забезпечить ефективне вирішення соціальних проблем дітей, молоді та сімей у м. Біла Церква. Другий рік поспіль конкурс отримує гідне фінансування (110,0 тис. грн у 2017р.) з міського бюджету. Це дасть можливість у поточному році реалізувати 10 проектів молодіжних та дитячих громадських організацій на принципах «соціального замовлення».

Так, у рамках міського конкурсу програм і проектів, з 29 червня до 4 липня 2017 р. команда юних навігаторів Білоцерківського січового куреня імені Богдана Хмельницького (кер. Пантюшенко В.М.) провела водний похід за маршрутом: смт Володарка – с. Березна – с. Щербаки – с. Фесюри – с. Пилипча – с. Глибічка – м. Біла Церква. У поході взяли участь 15 представників згаданої дитячо-юнацької організації. Учасники походу пройшли загалом 45 км по річці на 2-х катамаранах і 3-х байдарках. Відстань як для туристів-водників не така вже і велика, але цей похід був неординарним. Особливість його полягала в тому, що він відбувався під українськими прапорами. Усього прапорів було три: державний – синьо-жовтий, бойовий – червоно-чорний і козацький – малиновий.

Усі 45 кілометрів українські прапори майоріли над двома катамаранами та байдаркою.

За час походу його учасники познайомилися з Церквою Різдва Пресвятої Богородиці в селі Березна Володарського району, спорудженою ще в 1877 році. У селі Щербаки Білоцерківського району учасники походу почули цікаву розповідь про місцевий комплекс водяних млинів, споруджених у 1910 році, які збереглися до цього дня. Місцевий пенсіонер Іван Савович Сосюк взяв комплекс в оренду на 25 років та облаштував у ньому гідроелектростанцію для потреб рідного села.

На жаль, під час подорожі не обійшлося без прикростей. Одразу за селом Щербаки й аж до мосту, що в селі Яблунівка, річка Рось стала мілкою настільки, що катамарани та байдарки довелося буквально волочити декілька кілометрів по самісінькому дну річки.

Під селом Фесюри учасники потрапили в шквал зі зливою та градом. Але група встигла вийти на берег, встановити та закріпити намети, у яких перечекала негоду.

А ще на маршруті трапилися дві великі дамби біля сіл Щербаки та Глибічка, через які довелося проходи пішки та проносити плавзасоби, майно, харчі та спорядження.

Та попри все туристська група здолала всі негаразди та труднощі водного походу і безпечно дісталася від Володарки до Білої Церкви. Для дитячої організації це вже третій похід під українськими прапорами.

Люди з берегів річки, коли бачили прапори на плавзасобах, радісно вітали нас вигуками «Слава Україні!». Та найприємніше, що синьо-жовті прапори траплялися протягом маршруту в селах над житловими та дачними спорудами тамтешніх мешканців.

Джерело