Без води може залишитися все місто і не тільки

Як повідомляє, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» , вже 3 роки  вирують не дитячі пристрасті навколо комунального водоводу в Білій Церкві. Дана мережа використовується з метою очищення питної води(використовується як футляр технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію), яка подається на місто Біла Церква та м. Умань та  належить громаді міста.

 Історія майна

ТОВ «Новація-1» є власником трубопроводу «Дніпро-Рось» та нежитлових приміщень, які воно придбало за біржовими контрактами у 2006 році. Походження майна – залишки після ліквідації ТОВ «ВАЛСА». Первісна форма власності – державна. Місцезнаходження майна згідно з реєстраційними документами – Київська область, Обухівський район, землі Халеп’янської сільської ради.

ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» є користувачем футляру для транспортування розчину гіпохлориту натрію, який переданий підприємству у концесію за концесійним договором від 25.03.2013. Походження майна – будівництво обласним водоканалом (правонаступником якого є КП БМР «Білоцерківводоканал») трубопроводу для потреб централізованого водопостачання протягом 1992-1999 рр., потім КП БМР «Білоцерківводоканал» в 2011 р. дане майно перепрофілювало: вивело трубопровід із експлуатації і змінило його функціональне призначення на футляр для меншого трубопроводу, яким транспортується розчин гіпохлориту натрію у процесі очищення та знезараження води. При цьому майно не списане, як інвентарний об’єкт воно удвічі виросло у вартості. Постійна форма власності – комунальна (територіальної громади м. Біла Церква в особі Білоцерківської міської ради). Місцезнаходження майна, підтверджене документально – Київська область, м. Біла Церква, вул. Ставищанська 130.

Таким чином, це не одне і те ж майно.

Отже, стає зрозуміло: це різні об’єкти! У ТОВ «НОВАЦІЯ-1» відсутні докази того, що це одне і те саме майно. ТОВ «НОВАЦІЯ-1» лише на своїх словах доводить, що комунальний трубопровід, переданий у концесію – це той же трубопровід «Дніпро-Рось», який був із державної власності переданий у приватну власність ТОВ «Новація-1» за біржовими контрактами.

Отже, мережа з самого початку введення її в експлуатацію утримувалася комунальним підприємством, тобто всі витрати на її утримання несло воно,  а потім було проведено реконструкцію мережі і передано в концесію ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» за відповідним рішенням ради та відповідно до умов укладеного Концесійного договору.

Але незважаючи ні нащо, у 2014 році свої права власника на дану мережу заявило  приватне підприємство ТОВ «Новація-1», шляхом подачі до господарського суду Київської області позову про витребування майна та зобов’язання вчинити дії.

І тут розпочинається саме цікаве. Даний спір пройшов  першу судову інстанцію, апеляцію. Ці суди в один голос і не вагаючись «віддали» у приватні руки комунальне майно, ігноруючи доводи та докази. Та що говорити про докази, якщо судами проігноровано приписи статті 5 Закону України від 04.03.1992,  № 2163-XII “Про приватизацію державного майна”, якою чітко визначено, що –  об’єкти інженерної інфраструктури та благоустрою міст, інших населених пунктів, включаючи мережі, споруди, устаткування, які пов’язані з постачанням споживачам води, газу, тепла, а також відведенням і очищенням стічних вод, не підлягають приватизації, а отже не можуть бути у приватній власності  і не можуть бути віддані заявнику ТОВ «Новація».

Та як то кажуть «правда» перемогла: Вищий господарський суд  повернув  дану справу на новий розгляд, звичайно вбачаючи промахи попередніх інстанцій.

Джерело