У дружини покійного ректора Національного університету харчових технологій намагаються відібрати спадок

Чи може особа у безпорадному стані займати посаду ректора університету? Ректору Національного університету харчових технологій, який до останнього дня своєї смерті займав посаду, намагаються у суді зробити безпорадний стан протягом останніх 10 років з метою усунення законної дружини від спадкування.

У Києво – Святошинському районному суді на розгляді перебуває справа № 369/8751/20 за позовом рідної сестри покійного ректора до офіційної дружини останнього, про усунення від права на спадкування, яка має першочергове право.

Рідна сестра покійного ректора університету у гонитві за спадковим майном намагається дискредитувати його дружину, яка нібито знаючи про перебування свого чоловіка у безпорадному стані та як наслідок необхідності постійного піклування та догляду за ним, нібито не здійснювала жодного піклування та догляду, не цікавилась його самопочуттям та станом здоров’я, що свідчить про її бездіяльність, спрямовану на уникнення від обов’язку забезпечення підтримки та допомоги своєму чоловікові.

Нарешті, через рік після відкриття провадження у зазначеній справі, відбувся розгляд справи по суті та у судовому засіданні 04.08.2021 допитано свідків (колег по роботі та друзів подружжя), якими одностайно повідомлено, що Українець А.І. до останнього дня свого життя виконував службові обов’язки на посаді ректора Національного університету харчових технологій, був дуже енергійною та самодостатньою людиною у повсякденному житті, не потребував жодного стороннього догляду для забезпечення умов свого життя, а також любив свою дружину та не збирався з нею розлучатись. Отже, колегами та друзями подружжя Українців повністю спростовано відповідні відомості зазначені у позовній заяві рідної сестри покійного.

На наступному судовому засіданні заплановано допит інших свідків та дослідження письмових доказів. Редакція "ПроБЦ" буде відстежувати подальший судовий розгляд вказаної справи.