«Палаючий сезон відкрито»: Білоцерківці масово спалюють суху траву й очерет

Рукотворні пожежі зафіксовано у різних куточках Київщини.

Як повідомили в пресслужбі ДСНС Київщини, лише за останні вихідні на Київщині сталося 169 пожеж, з них загорання трави — 148, і ще 15 - сміття! Ліквідації пожеж було проведено: у Києво-Святошинському, Білоцерківському, Вишгородському, Баришівському, Володарському, Яготинському, Іванківському, Бородянському, Тетіївському, Ставищенському районах та м. Узин на загальній площі 330 га.

"Майже не залишилось «живого місця» на Київщині, де б не виникало загоряння сухої рослинності або сміття." - зазначили у ДСНС.

У суботу рятувальники гасили трав’яний настил на кладовищі на вул. 2-га Піщана, сміття на вул. Новосельська, трав’яний настил на вул. Томилівська і Гризодубової у Білій Церкві.

«Місцевість після пожежі виглядає так, ніби чужа армія цілеспрямовано нищила її напалмом - до самого горизонту розкинулося смердюче димляче попелище. Під ногами тисячі переплетених чорних трубочок: згорілі стебла очерету спочатку вони ще зберігають свою форму, але варто доторкнутися - розсипаються на попіл…Різкий порив вітру піднімає з поля клуби золи, і заметіль стає чорною...» - зазначають рятувальники.

Українців закликають при прибиранні територій або відпочинку на природі не палити траву і не залишати вогонь без нагляду. Ретельно гасити цигарки і горілі сірники перед тим, як викинути їх.

При неможливості загасити пожежу своїми силами, обов`язково телефонувати - 101.